دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ ,26 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۹
مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان (آب های ساحلی) خبرداد:
جهش تولید در آبزی پروری جنوب شرق کشور / نوار ساحلی دریای عمان روی موج توسعه
 
محمد شهلی بر بیان کرد: 2 پروژه بزرگ جنوب شرق کشور در منطقه رودیک و گوردیم توسط بخش خصوصی در حال اجراست که بهره برداری از آن ها جهشی شگرف را در تولید رقم می زند.
محمد شهلی بر، مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان (آب های ساحلی) در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: علاوه بر مجتمع پرورش میگوی شهید صنعتی گواتر دو مجتمع بزرگ نیز در حال اجرا است که یکی در منطقه رودیک توسط سرمایه گذار کویتی و دیگری در منطقه گوردیم واقع شده و از بزرگترین پروژه های جنوب شرق کشور محسوب می شوند که توسط بخش خصوصی و شرکت کشت و صنعت مکران در دست اجرا است.

وی افزود:با اضافه شدن این دو مجموعه به عرصه تولید علاوه بر اشتغالزایی بیش از هفت هزار نفر در مجموع این سه پروژه عظیم آبزی پروری، جهشی شگرف در حوزه تولید نیز رخ می دهد که امید است در سال ۱۴۰۰ با بهره برداری از مجتمع شرکت کشت و صنعت مکران این امر محقق شود.

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان (آب های ساحلی) بیان کرد: مجتمع پرورش میگوی رودیک تا سه ماه آینده و فاز اول مجتمع پرورش میگو و ماهی در قفس دریایی گوردیم تا پایان امسال به بهره برداری می رسد و کل مجموعه این مجتمع تا سال ۱۴۰۰ افتتاح می شود.

شهلی بر بیان کرد: اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان (آب های ساحلی) برای جذب سرمایه گذاران بزرگ جهت اجرای پروژه های آبزی پروری در مناطق مستعد پرورش میگو و ماهی و دیگر آبزیان در طول نوار ساحلی آمادگی دارد.

وی اظهار کرد: تفاهم بین اداره کل شیلات استان، مرکز تحقیقات شیلات آب های دور چابهار و پارک علم و فن آوری این شهرستان منعقد شده است و این اداره کل برای راه اندازی مرکز نوین فعالیت های شیلاتی پارک علم و فن آوری جهت جذب سرمایه گذاری و آموزش های مهارتی به دانشجویان رشته های شیلاتی در محوطه اداره کل و مرکز تحقیقات شیلاتی آبهای دور چابهار را دارد.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۱۶۳


ارسال