شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ ,23 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۸
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی:
توافق با دولت مشهور به بدعهدی پذیرفتنی نیست/ مدیریت جهادی زمینه ساز توسعه کشور و بهبود معیشت مردم
 
محمد سرگزی گفت: توافق با دولتی که به بعد عهدی مشهور است و تمام تلاش خود را در ادوار مختلف برای از بین بردن نظام جمهوری اسلامی ایران انجام داده است و در این امر از هیچ تلاشی فروگذاری نکرده، قطعا پذیرفتنی نیست.
محمد سرگزی، نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر این که هدف آمریکا از مذاکره، نابودی توانایی ها و آینده کشور است در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: در طول تاریخ بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، هر زمان که ما به سمت مذاکره با آمریکا رفتیم آسیب‌های جدی دیدیم.

وی ادامه داد: یکی از همین آسیب ها برجام است که در آن عهد و توافقی منعقد شد، اما بدعهدی کردند، بنابراین هیچ گاه نمی‌توان به توافقات آمریکا اعتماد کرد.

به گفته این نماینده، آمریکا حتی اگر توافقی را انجام می‌دهد به دنبال این است که منافعی را برای خود ایجاد کند و در مقابل محدودیت‌هایی را برای کشورهای طرف توافق به وجود آورد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: توافق کردن با دولتی که به بعد عهدی مشهور است و تمام تلاش خود را در ادوار مختلف برای از بین بردن نظام جمهوری اسلامی ایران انجام داده و در این امر از هیچ تلاشی فروگذاری نکرده، قطعا پذیرفتنی نیست.

نیروهای دلسوز انقلابی برای بهتر شدن وضعیت مردم وارد شوند

سرگزی گفت: باید چند اقدام را انجام دهیم، مورد اول این که تمام تلاش خویش را بکنیم و سرمایه های نیروی انسانی و مادی خود را در جهت توسعه کشور فراهم آوریم که این موضوع نیازمند مدیریت جهادی است.

وی ادامه داد: نیروهای دلسوز انقلابی که تمام دغدغه آنها بهتر شدن وضعیت اقتصادی و اجتماعی مردم است باید ورود پیدا کنند و کار را در دست بگیرند و شبانه‌روز برای خدمت به مردم حرکت کنند.

به گفته این نماینده، در زمینه بین المللی نیز باید یک اجماع جهانی علیه تروریست‌های آمریکا ایجاد کنیم، زیرا بسیاری از کشورهای دنیا طرف مخاصمه آمریکایی‌ها حساب می‌شوند، لذا این کشورها باید در کنار همدیگر ائتلافی تشکیل دهند و یکدیگر را در حوزه های مختلف اقتصادی، تولید، سرمایه گذاری تقویت و کمک کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امروزه آمریکا همه کشورهای دنیا را تحریم و در حوزه های مالی خود برای کشورهای مختلف دنیا محدودیت ایجاد می کند، آیا یک کشور در فضاهای بین‌المللی باید آنقدر اختیار داشته باشد که این محدودیت‌ها را برای سایر کشورها جهت منافع مادی خود ایجاد کند؟

سرگزی افزود: اینستکس یکی دیگر از مباحثی که باید به آن توجه کرد، در چرند اینستکس اروپایی ها می خواستند در راستای منویات دولت آمریکا فقط برای خود زمان بخرند، کشورهای اروپایی نیز در شرایطی که باید اقدام می کردند و حقوق حقه ایران و توافق برجام را به رسمیت می شناختند وقت کشی کردند.

وی ادامه داد: این کشورها با این کار می خواستند فرصت‌ها را از بین ببرند تا شرایط ایران سخت تر شود و متاسفانه تا حدودی هم در این حوزه موفق شدند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۱۶۸


ارسال