جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ,4 December 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۱
مربی و داور بین المللی تکواندو مطرح کرد؛
کمک مومنانه؛ جلوه ای دیگر از شور و شعور ایرانی/ حضور سبز و پویای جامعه ورزشی در صحنه احسان و همدلی
 
محمدرضا طاهری نسب گفت: رزمایش کمک مومنانه جلوه ای دیگر از شور و شعور ایرانی است که در دهه ولایت و امامت به عشق حضرت علی (ع) با شکوه بیشتری برگزار خواهد شد.
به گزارش عصرهامون، کرونا میهمان ناخوانده ای است که از ماه ها قبل کل جهان را گرفتار خودش کرد و کشورمان نیز از این بحران مصون نماند، اما بر خلاف همه مشکلاتی که این ویروس منحوس به همراه آورد، ادبیاتی جدید را به فرهنگ کمک رسانی به دیگران اضافه کرد که در قالب رزمایش کمک مومنانه شکل گرفت و به صورت با شکوهی مرحله به مرحله در حال اجرا است.
 
رزمایشی که در پی بیانات مقام معظم رهبری بعد از نیمه شعبان مبنی بر مواسات و همدلی شکل گرفت و با اجرای موفقیت آمیزی همراه بود، شاید اگر توزیع بسته های معیشتی و دیگر خدمات ارائه شده در قالب این رزمایش نبود، بسیاری از افراد جامعه آسیب شدید تری می دیدند.
 
اقدامی که همچنان تداوم دارد و در مرحله دوم قرار است در سه فاز اجرایی شود که فاز نخست به مناسبت دهه امامت و ولایت از عید قربان تا عید غدیر آغاز شد که به طور قطع این بار مردم نوع دوست ایران اسلامی به عشق حضرت علی (ع) نقش ماندگارتری از خود به جای خواهند گذاشت.
 
همراهی و همدلی ایرانیان

در همین راستا، محمدرضا طاهری نسب، مربی و داور بین المللی تکواندو با پیوستن به این کمپین خیرخواهانه، با تبریک اعیاد قربان و غدیر به خبرنگار ما گفت: مقام معظم رهبری در نیمه شعبان در سخنرانی که داشتند، به رزمایش کمک مومنانه اشاره و تاکید کردند افرادی که تمکن مالی دارند، با توجه به شیوع کرونا و شرایط سخت زندگی برای اقشار آسیب پذیر، به کمک این اقشار بیایند و از نیازمندان حمایت کنند.
 
وی ادامه داد: در پی ندای رهبری، اتفاق بسیار جالبی از همدلی و همراهی ایرانیان رقم خورد و اقشار مختلف از ورزشکار و هنرمند گرفته تا همه اصناف و گروه ها بی‌ادعا یک بار دیگر شور و شعور ایرانی را در عرصه خدمت رسانی و عشق ورزی به هم وطنان به رخ جهانیان کشیدند.
 
این چهره شاخص ورزش تکواندو کشور گفت: در این فرآیند چندین میلیون بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع شد و توانست مقداری از مشکلات حادشان را مرتفع کند، انتظار این است که یک بار دیگر این شور و شعور به نمایش گذاشته شود و با همدلی و همراهی نیازمندان آسیب دیده از بیماری کرونا دردهای آنها به حداقل برسد.
 
به گفته وی، طبق اطلاع رسانی انجام شده قرار است، مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه در سه بخش در سراسر کشور اجرا شود، فاز نخست آن که به مناسبت دهه ولایت و امامت در حال اجرا است از دهم مرداد ماه آغاز شد،بخش دوم دهه اول ماه محرم و فاز سوم هم دهه آخر ماه صفر اجرایی می شود.

پویش دست های خدایی
 
طاهری نسب افزود: در همین راستا فدراسیون تکواندو جمهوری اسلامی ایران، همزمان با همه اقشار و گروه ها استمرار پویش دست‌های خدایی را با شعار احسان علوی در دهه امامت و ولایت آغاز کرده است که انتظار می رود از ظرفیت برگزاری مراسم عزاداری در دهه اول محرم و اربعین حسینی، ایام رحلت حضرت رسول اکرم (ص) و امام رضا (ع) و همچنین عید قربان و غدیر در جمع آوری کمک های مردمی، نذورات و اهدای بسته های معیشتی به خانواده های نیازمند و آسیب دیده استفاده شود.
 
 وی اضافه کرد: از اقشار مختلف مردم به ویژه جامعه بزرگ ورزش سیستان و بلوچستان و کشور تقاضا می کنم در لبیک به پیام مقام عظمای ولایت در استمرار رزمایش کمک مومنانه و به تبع آن پویش دست های خدایی، همانطور که از پیشگامان این عرصه بودند، حضوری سبز و پویا داشته باشند.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۱۹۱


ارسال