چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ ,30 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۱
نماینده سازمان سنجش آموزش کشور خبر داد:
رقابت 17 هزار و 512 داوطلب سیستان و بلوچستان در کنکور ارشد/ فردا؛ آغاز ماراتن 3 روزه تحصیلات تکمیلی
 
فرهاد شهرکی گفت: تعداد داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سیستان و بلوچستان 17 هزار و پانصد و دوازده نفر است که هشت هزار و سیصد و هفتاد و یک نفر خانم با 48 درصد و 9 هزار و 141 نفر آقا با 52 درصد شرکت کنندگان را شامل می شود.
فرهاد شهرکی، نماینده تام الاختیار سازمان سنجش آموزش کشور در سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: این آزمون در ایرانشهر با 2 هزارو هفتصد و پانزده نفر، چابهار با سه هزار و پنجاه و چهار نفر، زابل 2 هزار و هفتصد و هجده نفر، سراوان 935 نفر و زاهدان هشت هزار و نود نفر برگزار می شود.

به گفته این مقام مسئول، آزمون ها در سه روز پنج شنبه، جمعه و شنبه، 16، 17 و 18 مرداد ماه در نوبت صبح برگزار می شود، درهای حوزه ها در سراسر استان دوساعت پیش از هر آزمون از ساعت 6:30 صبح باز است و داوطلبان لازم است حضور در حوزه را به آخر وقت موکول نکنند.

وی اظهار کرد: براساس نظرسنجی های انجام شده بعد از برگزاری آزمون دکتری در پنج شنبه و جمعه گذشته، بیش از 80 درصد داوطلبان از نحوه برگزاری آزمون و رعایت پروتکل های بهداشتی ابراز رضایت کردند.

ضوابط بهداشتی قبل، حین و بعد از آزمون

نماینده تام الاختیار سازمان سنجش آموزش کشور در سیستان و بلوچستان ادامه داد: سازمان سنجش آموزش کشور دستورالعمل دقیقی را هشت صفحه ابلاغ کرده که الزامات بهداشتی برای قبل، حین و بعد از آزمون است.

شهرکی ادامه داد: پیش از آزمون سالن ها، صندلی ها و همه مکان هایی که عوامل اجرایی و داوطلبان رفت و آمد دارند با مواد بهداشتی زیرنظر مراکز بهداشت و درمان دانشگاه ها به طور کامل ضدعفونی می شود، در حین آزمون داوطلبان باید از ماسک های سه لایه بدون فیلتر استفاده کنند که اگر به همراه نداشته باشند اجازه ورود به آن ها داده نمی شود.

وی تصریح کرد: تمام عوامل اجرایی قبل از ورود به آزمون تست شدند و دارای ماسک های سه لایه بدون فیلتر معمولی و دستکش هستند و علاوه بر این موارد شیلد هم در نظر گرفته شده است.

به گفته این مقام مسئول، فاصله صندلی ها نسبت به آزمون های قبلی از هر طرف 1.5 برابر شده و هوا در همه حوزه ها در جریان است، داوطلبان هم موظف به رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله های فیزیکی هستند و باید ماسک های خود را در ورود به حوزه استفاده کنند و تا پایان آزمون آن را برندارند.

نماینده تام الاختیار سازمان سنجش آموزش کشور در سیستان و بلوچستان اظهار کرد: در ورودی سالن ها دست های داوطلبان با محلول های استاندارد الکل 70 درصد ضدعفونی و در حین برگزاری هم در صورت نیاز این کار انجام می شود و پدهای الکلی هم در اختیار داوطلبان قرار می گیرد تا ابزار خود را نظافت کنند.

شهرکی گفت: داوطلبان از به همراه داشتن هرگونه وسیله اضافه خودداری کنند، موبایل به همراه نداشته باشند، به دلیل رعایت نکات بهداشتی هیچ محلی برای نگه داری وسایل اضافه آن ها در نظر گرفته نشده است و باید فقط کارت ورود به جلسه و کارت ملی، مداد و خودکار و پاک کن داشته باشند.

وی بیان کرد: با توجه به گرمای هوا سیستم های سرمایشی از یک روز قبل در سالن ها روشن می شود، با این وجود داوطلبان از لباس های خنک و سبک استفاده کنند.

داوطلبان بیمار اظهارنامه را پر کنند

شهرکی تصریح کرد: اظهارنامه ای هم در سایت سازمان سنجش پیش بینی شده است که داوطلبان دارای بیماری حتما آن را پر کنند، آزمون افرادی که بیماری های سرماخوردگی، آنفولانزا و ... دارند در حوزه های جداگانه با رعایت ضوابط، لوازم و تجهیزات بهداشتی بیشتر برگزار می شود.

نماینده تام الاختیار سازمان سنجش آموزش کشور در سیستان و بلوچستان بیان کرد: امیدواریم همه مراحل با همکاری داوطلبان که سلامتی آن ها اولویت ماست انجام شود، با توجه به دستورالعمل های اعلام شده آب معدنی، بیسکویت و کیک ضدعفونی شده در درهای ورودی به صورت سلف سرویس در اختیار داوطلبان قرار می گیرد و به دلیل انجام بازرسی ها بهتر است از آوردن هرچه که سبب وقفه در ورود داوطلبان می شود صرف نظر کنند.

شهرکی گفت: در حوزه ها دوساعت پیش از شروع آزمون باز است و داوطلبان برای کاهش تجمع به مرور وارد حوزه شوند و از این فرصت استفاده کنند، در بخش های مختلف ممکن است ازدحام شود که باید حداقل یک متر از هم فاصله داشته باشند تا مشکل رفع شود.

وی گفت: بر روی کارت های داوطلبان برخی از موارد مهم ذکر شده که باید مطالعه کنند و وسایل اضافه همراه نداشته باشند، در دفترچه های آزمون ساعت شروع و پایان ذکر شده و به دلیل تنوع رشته های دکتری هر فرد با توجه به رشته خود دفترچه را به درستی مطالعه کند.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۲۹۱


ارسال