شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰ ,22 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۱
رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان:
عمران، آبادانی و محرومیت زدایی از سیستان و بلوچستان در دستور کار است/ جنوب شرق کشور سرزمین اجرای پروژه های تاثیرگذار ملی
 
ملک فاضلی گفت: برای عمران، آبادانی و محرومیت زدایی از سیستان و بلوچستان در مجمع نمایندگان استان برنامه ریزی شده است.
ملک فاضلی رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: پس از تشکیل مجمع نمایندگان استان از همان ابتدای کار برای عمران و آبادانی استان و رفع محرومیت برنامه ریزی شد.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه همه شهرستان های استان در تمام زمینه های بهداشت درمان، راه، آب و ... محرومیت دارند برنامه ریزی ها درصدد رفع آن انجام شده است.

نماینده مردم سراوان، سیب وسوران و مهرستان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در سیستان و بلوچستان پروژه های اثرگذاری در سطح ملی در حال اجراست که از جمله می توان به انتقال آب با لوله به 46 هزار هکتار از اراضی کشاورزی  سیستان و شاهراه چابهار- میلک - خراسان اشاره کرد.

فاضلی ادامه داد: راه آهن چابهار- زاهدان – سرخس هم یکی دیگر از پروژه های تاثیرگذار ملی در سیستان و بلوچستان است که پیشرفت خوبی دارد.

به گفته این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی،  تامین آب شرب زاهدان از منابع آبی مانند تهلاب، رفع مشکل آب شرب سراوان و انتقال آب از روتک به این شهرستان مهم است.

وی گفت: همه نمایندگان استان اتفاق نظر دارند که بتوانند با برنامه ریزی های صورت گرفته حداقل تغییر در سیستان و بلوچستان به وجود آید.

نماینده مردم سراوان، سیب وسوران و مهرستان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: سیستان و بلوچستان سرزمین بسیار توانمندی هاست و نعمت های خدادادی آن فراموش شده و باید کارهای اساسی در این خطه انجام می شد که اجرای آن ها به تاخیر افتاده است.

فاضلی گفت: گرچه خدمات نظام جمهوری اسلامی در طول چهل سال بیشمار بوده است، اما سیستان و بلوچستان 11 درصد کل کشور را شامل می شود و پراکندگی وسیعی دارد و به همین علت بسیاری از خدمات به درستی در این استان انجام نشده است.

وی بیان کرد: ارتباطات و آموزش از مشکلاتی است که به دلیل پراکندگی استان به حد کفایت خدمت رسانی نشده است و نباید در روستاها افت تحصیل دیده شود.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۷۳۱


ارسال