دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ ,30 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۶
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی:
توسعه شبکه ملی اطلاعات اعتماد مردم را در پی دارد/ بهره برداری منفی اثر نامیمون فضای مجازی وابسته به بیگانه
 
اسماعیل حسین زهی گفت: توسعه شبکه ملی اطلاعات اعتماد مردم را در پی دارد و از آثار منفی فضای منفی وابسته به بیگانه می کاهد.
اسماعیل حسین زهی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در ارتباط تصویری با اعضای هیات دولت مبنی بر اینکه اهتمام لازم به شبکه ملی اطلاعات و تشکیل شورای عالی فضای مجازی نمی‌شود بیان کرد: فضای مجازی دارای فواید و آسیب هایی است که متاسفانه در کشور ما در زمینه منفی بیشتر از آن بهره برداری می شود.

وی اظهار کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان متولی این موضوع باید بتواند فضای مجازی را کنترل کند، شبکه ملی اطلاعات و فضای مجازی می تواند استقلال جمهوری اسلامی ایران را در حوزه مجازی حفظ کند و وابستگی به بیگانه را در این زمینه کاهش دهد.

نماینده مردم خاش، میرجاوه، تفتان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه اهمیت فضای مجازی در زندگی مردم اظهار کرد: شبکه های اجتماعی کنونی که در میان مردم رواج دارد وابسته به کشورهای بیگانه است و همین امر می تواند در امنیت روانی و اجتماعی مردم تاثیر بگذارد.

حسین زهی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه عوامل مسلط بین المللی در فضای مجازی به شدت فعال هستند، تصریح کرد: در صورتی که یک متولی برای نظارت بر شبکه های مجازی در نظر گرفته شود و شبکه ملی اطلاعات هم در دستور کار قرار گیرد از بار روانی مردم با کاهش هجمه های بیگانه کاسته خواهد شد و اعتماد هموطنان هم افزایش خواهد داشت.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۹۱۸۶


ارسال