سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ,24 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
حجت الاسلام و المسلمین عیسی بزمانی گفت: جریان شیرازی و شیعه انگلیسی در به انحراف کشیدن عزاداری‌های محرم ناکام ماندند.
به گزارش عصرهامون به نقل از پهره، هر سال ایام محرم شاهد شور و شعور حسینی در سراسر ایران هستیم و عزاداری‌های سیدالشهدا در اکثر نقاط کشور با شکوه خاصی برگزار می‌شود.

در مقابل این مراسم با عظمت و با شکوه، جریان موسوم به شیرازی و شیعه انگلیسی در تمام این سال ها سعی کردند به نوعی عزاداری ها را خدشه دار کنند، این جریان با در اختیار داشتن شبکه‌های ماهواره‌ای حمایت شده است و از طرف دشمنان اسلام به وهن دین و شیعه می‌پردازد.

با اینکه سال های پیش دشمنان اسلام از جمله وهابیت و صهیونیست‌ها با استفاده از انحرافات جریان شیرازی و شیعه انگلیسی سعی داشتند اسلام ناب محمدی و در کنار آن شیعه را محکوم به خشونت کنند، اما مقام معظم رهبری با هوشمندی تمام و همچنین مراجع عظام تقلید به خوبی توانستند اهداف این جریان را برای مردم تبیین کنند.

امسال با توجه شیوع بیماری کرونا، دشمنان اسلام سعی داشتند با ایجاد دوگانه‌هایی مراسم سیدالشهدا(ع) را تحت تاثیر قرار دهند که مقام معظم رهبری با بیان این که در عزاداری‌ها معیار آن چیزی است که ستاد ملی کرونا اعلام می‌کند، به نوعی پیش از این که دشمن بخواهد حاشیه سازی کند جلوی توطئه‌ها را گرفتند و جریان شیرازی هم که از این فرصت برای به انحراف کشیدن عزاداری‌ها استفاده می‌کند نیز به نوعی ناکام ماند.

هیئت های حسینی الگویی برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی 

در همین راستا حجت الاسلام و المسلمین عیسی بزمانی، امام جمعه ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار ما، ضمن تسلیت ایام حزن و سوگواری اهل بیت(ع)، گفت: یکی از تلاش های دشمن در زمینه عزاداری امام حسین (ع) این است که در اذهان عمومی جا بیندازد که اگر مراسمی برگزار شود، مخالف با سلامت است.

وی افزود: در حوزه های مختلف مشاهده می کنیم که مردم با بیماری کرونا کنار آمده اند و به زندگی خود ادامه می دهند‌، اجرای مراسم دینی و مذهبی یکی از برنامه هایی است که در زندگی مسلمانان جایگاه دارد و یک اعتقاد و باور مهم در بین آن ها به شمار می رود.

امام جمعه ایرانشهر با اشاره به این که رعایت اصول بهداشتی از اعتقادات ما محسوب می شود، ادامه داد: عزاداری های سیدالشهدا(ع) را باید به گونه ای رقم زد که مخالف با پروتکل های بهداشتی نباشد که این مهم این روزها به خوبی مورد توجه قرار گرفته است.

وی عنوان کرد: در همین راستا متولیان امر سلامت و بهداشت اعلام کردند که مسئولان هئیت ها و اقشار متدین بهترین گروه ها و الگو در رعایت پروتکل های بهداشتی به نحو احسن هستند.

بزمانی تصریح کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا، قشر مسجدی ها و هئیتی ها به کمک مردم آمدند و با انجام کارهایی چون ضدعفونی کردن مساجد و اماکن عمومی و غسل دادن متوفیان کرونایی، جان خود را به خطر انداختند و ریسک های این بیماری را پذیرفتند.

وی با اشاره به ناکامی جریان شیرازی در به انحراف کشیدن سوگواری سیدالشهدا (ع) گفت: کسانی که در حوزه معنویت و دین داری مردم تلاش می کنند، باید این را بدانند که اقشار مذهبی و هئیتی های عزادار امام حسین(ع)، اولین کسانی بودند که در جهت سلامت همگان پای کار آمدند.

این خطیب جمعه خاطرنشان کرد: مراسم سرور و سالار شهیدان با رعایت پروتکل های بهداشتی که حفظ سلامت مردم در اولویت آن قرار دارد، به بهترین وجه و بدون ایجاد مشکلی در حال برگزاری است.

به گفته وی، عموم مردم در مراسم عزاداری ایام محرم به رعایت پروتکل های بهداشتی طبق وزارت بهداشت پای بند و مقید هستند و تاکنون در این حوزه مشکلی به وجود نیامده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۹۲۶۰


ارسال