سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ,1 December 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۰
پیشکشی برای بیماران؛
جهاد خدمت در دوران پساکرونایی تداوم دارد/از ویزیت رایگان تا توزیع دارو در سیستان وبلوچستان
 
فاطمه کمیلی، جانشین بسیج جامعه پزشکی سیستان و بلوچستان گفت: ویزیت رایگان بیماران در مناطق محروم و توزیع دارو، بازدید و نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی در اماکن مختلف تنها بخشی از اقدامات بسیج جامعه پزشکی در دروان پساکرونایی است.
فاطمه کمیلی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با بیان اینکه بسیج جامعه پزشکی از بدو شیوع ویروس کرونا در کنار دانشگاه علوم پزشکی استان فعالیت خود را آغاز کرده است، افزود: تعدادی از بیماران درخانه های بهداشت روستاهای شهرستان سراوان به همت کانون بسیج جامعه پزشکی این شهرستان ویزیت رایگان شده و از خدمات دندانپزشکی نیز بهره مند شدند.

وی بیان کرد: توسط مراکز خدمات جامع سلامت و کانون های بسیج جامعه پزشکی استان بالغ بر 100 نفر در شهر علی اکبر، شهرستان هامون و قلعه "کهته" سراوان مورد ویزیت رایگان قرار گرفتند، همچنین بالغ بر چهل نفر از بانوان نیز از خدمات رایگان متخصص زنان و زایمان بهره مند شده و داروی رایگان نیز بیماران دریافت کردند.

کمیلی با اشاره به ویزیت بیماران نیازمند در خانه گفت: ویزیت در منزل و اهدای داروی رایگان به خانواده ها به ویژه خانواده شهدا در روستاهای دورافتاده و محروم از دیگر برنامه هایی است که توسط دفاتر بسیج جامعه پزشکی شهرستان ها انجام شد.

وی ادامه داد: اجرای فاصله گذاری اجتماعی و توزيع ماسک درمراسم های مذهبی شهرستان های مختلف استان، تب سنجی و توزيع ماسک، رعايت فاصله گذاری در مساجد، غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدا، ضدعفونی و توزیع ماسک، کنترل فشار خون، واکسیناسیون کودکان وتب سنجی در مناطق عشایری مانند کوه خواجه، بازدید از مساجد و نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی به ویژه در شب تاسوعا و عاشورای حسینی از جمله اقدامات انجام شده در مرحله سوم از رزمایش کمک مومنانه است.

جانشین بسیج جامعه پزشکی  استان تاکید کرد: افتخار ما این است که سرباز و خدمتگذار مردم هستیم و بدون هیچ چشم داشتی وارد میدان مبارزه با کرونا شده و این شرایط سخت را پذیرفتیم تاجان هموطنان خود را نجات و این ویروس منحوس را شکست دهیم.

انتهای پیام/
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۹۳۳۱


ارسال