چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ,21 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۲۹
اعتراض نماینده مجلس به حذف بومی گزینی در آزمون استخدامی آموزش و پرورش؛
نیروی غیربومی فردای استخدام، به فکر انتقال است/ نبود نیروی انسانی توانمند مانع رشد وتوسعه سیستان و بلوچستان
 
ملک فاضلی، نماینده مردم سراوان درمجلس شورای اسلامی گفت: نیروی غیربومی فردای استخدام، به فکر انتقال است در استان محرومی مانند سیستان وبلوچستان که نیازمند نیروی انسانی بوده، نباید یک ردیف استخدامی از بین برود.
ملک فاضلی دقایقی قبل در گفت وگوی تلفنی با خبرنگار عصرهامون افزود: به دنبال حفظ بومی گزینی در آزمون استخدامی آموزش و پرورش طی نامه ای اعتراض رسمی خود را نسبت به حذف ضریب بومی گزینی در آزمون استخدامی اعلام کردم.

وی بیان کرد: نبود نیروی انسانی توانمند در سنوات گذشته آن هم در راس امور اجرایی مانع توسعه سیستان و بلوچستان بوده زیرا ما حداقل نیروی انسانی که بتواند در کلیه بخش های توسعه ای از استان دفاع کند را نداشته ایم.

نماینده مردم سراوان در مجلس با اشاره به پایین بودن امکانات و خدمات آموزشی در مناطق کمتر برخوردار و محروم استان ادامه داد: از آنجایی که ساختار آموزشی این خطه از کشور از نظر زیرساخت و نیروی انسانی دچار مشکل است برای آنکه بتوانیم عدالت را در استان برقرار کنیم باید یک تغییر وضعیتی در امور استخدامی و نحوه سهمیه اعمال شود.

وی خاطر نشان کرد: رهبر معظم انقلاب در این راستا برای مناطق محروم فرامینی ایراد کردند که در آنها طبق ماده ۳۷ در هنگام امور استخدامی تا حد ۱۰۰ درصد و نیروی بومی به تناسب شهرستان برای آن ها در نظر گرفته شود، بر این اساس حذف ضریب بومی گزینی در آزمون استخدامی با سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب مغایرت داشته و ما خواهان آن هستیم تا محاسبه آزمون کتبی و امتیاز بندی نهایی با اعمال ضریب داوطلبان بومی صورت گیرد.
 
نیروی غیربومی برسرکار نیامده، به فکر انتقال است

فاضلی گفت: خوشبختانه با پیگیری های انجام شده نتایج مثبتی حاصل خواهد شد که جای امیدواری دارد؛ به این علت که سیستان و بلوچستان، استانی محروم بوده و نیازمند نیروی انسانی است و نباید یک ردیف استخدامی از بین برود.

وی خاطر نشان کرد: یکی از مشکلاتی که با آن مواجه ایم تماس های مکرر از سوی برخی فرهنگیان مبنی بر انتقال آنها به سایر استان ها است به این علت که بیماری داشته و یا به دلایل شخصی همسر و فرزند، توان خدمت در سیستان وبلوچستان را ندارند؛  اینها که می دانستند با ماندن در این استان مشکل دارند چرا یک ردیف استخدامی را از بین برده و در حق مردم بومی ظلم کردند.

نماینده مردم سراوان ادامه داد: تقاضای ما از مسئولین امر، رئیس امور استخدامی و وزیر آموزش و پرورش و سایر وزرا این است که محرومیت سیستان وبلوچستان را در نظر گرفته و بدانند که اولین نیاز ما نیروی انسانی است، اگر بنا بر این باشد که ما ردیف های استخدامی را از سایر جاهای برخوردار کشور پر کنیم که هنوز نیامده پیگیر انتقال خود باشند حق مردم را ضایعه کرده ایم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۹۹۳۷


ارسال