چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ,21 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۱
برای اولین بار در سیستان وبلوچستان؛
کسب رتبه 9 کشوری کنکور توسط دانش آموز سیستانی/ خدا، خانواده وتلاش رمز موفقیتم بود
 
برای نخستین بار در سیستان وبلوچستان، دانش آموزی از این خطه ایران اسلامی موفق به کسب رتبه ۹ کشوری در رشته ریاضی شد.
به گزارش عصرهامون، هرساله پس از برگزاری بزرگترین ماراتن علمی در کشور آنچه تب و تاب این رقابت را بیشتر می کند اعلام نتیجه پذیرفته شدگان و از همه مهمتر برترین های کنکور هستند.

محمد مهدی حیدری نسب متولد 1380 در شهر زابل تحصیلات خود را در رشته ریاضی و در دبیرستان دانشگاه به پایان رساند و توانست در کنکور سراسری سال 1399 در رشته علوم ریاضی رتبه 9 کشوری را کسب کند به همین منظور در گفت‌و‌گویی با وی رمز موفقیتش را جویا شدیم.

این جوان سیستانی در گفت وگوی تلفنی با خبرنگار ما گفت: از ترم دوم سال یازدهم تصمیم گرفتم به طور جدی خود را برای کنکور آماده کنم بر این اساس قبل از کنکور این باور دارداشتم که می توانم جز نفرات برتر باشم تا اینکه روز برگزاری آزمون هنگامی که سوالات را دیدم کمی مایوس شدم و امید را از دست دادم با این حال کمی خوشایند بودم شاید رده داوطلبین برتر باشم.

وی ادامه داد: لحظاتی که همکلاسی ها و دوستانم با من تماس گرفتند باور نمی کردم و به آنها گفتم تا با چشمانم در سایت نبینم نمی توانم قبول کنم که خوشبختانه این اتفاق خوشایند برایم رقم خورد و نام سیستان وبلوچستان را درخشان تر از آنچه بود کردم.

حیدری نسب بیان کرد: توکل بر خدا، حمایت های پدر و مادر، تلاش ها و زحماتی که کشیدم از یک سو و محیط شاد و مناسب مدرسه و وجود همکلاسی های درس خوان از سوی دیگر، عواملی بود که در موفقیت بنده نقش بسزایی ایفا کرد.

وی افزود: توصیه من به داوطلبین کنکور این است که برای پاسخگویی با سوالات مختلف آمادگی داشته و از متفاوت بودن سوالات ناامید نشوند، تلاش مضاعف داشته و خود را با کسی مقایسه نکنند؛ از همه مهمتر اینکه هیچ وقت از تلاش ناامید نشده و مطمئن باشند که با برنامه ریزی و پشتکار می توانند به موفقیت دست یابند.

از خواندن روزانه 10 ساعت کتاب تا حضور 2 ساعته در فضای مجازی

این جوان موفق سیستانی خاطر نشان کرد: علاقه شدیدی به پیشرفت در عرصه کامپیوتر دارم و به احتمال زیاد در این رشته ادامه تحصیل می دهم، زیرا بازار کار خوبی دارد و آینده ام را تضمین می کند.

وی ادامه داد: برای رسیدن به این موفقیت گاها روزی 10 الی 12 یا 3 الی 4 ساعت درس می خوان، هیچ کلاس کنکوری یا مشاوره خصوصی نداشتم اما از راهنمایی مشاور مدرسه مان بهره بده که از زحماتش قدردانی می کنم.  

حیدری نسب با بیان اینکه درس خواندن اولویت اصلی وی در دوران تحصیل بوده است، گفت: روزانه دو ساعت در فضای مجازی حضور داشتم، توصیه من به داوطلبین این است که کسب رتبه برتر کنکور را برای خود سخت ندانند رسیدن به این آرزو با تلاش محقق خواهد شد.

وی در ادامه ضمن قدردانی از حمایت و پشیتیبانی والدین خود در این مسیر، افزود: روزی که رشته ریاضی را انتخاب کردم اطرافیانم مخالف بودند که تجربی را برگزینم اما پدر و مادرم همیشه حامی وهمراهم بودند و پای علاقه ام ایستادگی کردند.

حمیدرضا رخشانی، مدیر کل آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان نیز گفت: برای نخستین بار در استان دانش آموزی از این خطه ایران اسلامی موفق به کسب رتبه ۹ کشوری در رشته ریاضی شد.

به گفته وی، حیدری نسب دانش آموز دبیرستان دانشگاه زابل از خانواده‌ای فرهنگی در سایه تدبیر تلاش و برنامه‌ریزی صحیح و قرار گرفتن در بین ۱۰ چهره برتر رشته ریاضی کنکور سراسری الگویی خواهد بود برای همه دانش‌آموزانی که در مسیر تعالی، رشد و بالندگی قدم بر میدارند و به ساختن آینده ایران اسلامی می‌اندیشند.

مدیرکل آموزش و پرورش افزود: در سال‌های اخیر دانش آموزان مستعد و باهوش سیستان و بلوچستان در عرصه‌های مختلف اعم از آموزشی، فرهنگی،مهارتی، تربیتی خوش درخشیده و نبوغ و هوش بالای خود را به اثبات رسانده‌اند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۹۹۶۶


ارسال