کارشناس مسائل مذهبی:

اتکا و اعتماد به خودباوری جوانان؛ پیام دفاع مقدس به دولتمردان/ مکتب حاج قاسم نفس استکبار را به شماره انداخت

2 مهر 1399 ساعت 9:14

حجت الاسلام حسن خدری گفت: پیام دفاع مقدس به دولتمردان امروز این است که توجه به توانمندی‌های جوانان و دادن اعتماد به نفس به آنها می تواند ایستادگی و مقاومت در برابر قدرت ها را سبب شود.


حجت الاسلام حسن خدری، امام جمعه زهک و کارشناس مسائل مذهبی در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: شاید بتوان گفت شاه کلید اصلی پیام دفاع مقدس این است که جوانان می توانند در مقابل دنیا و مستکبران عالم بایستند.

وی ادامه داد: نیروهای بسیج و جوانان با ایثار جان و از خودگذشتگی هایی که نشان دادند این پیام را به دنیا انتقال دادند که با ایستادگی در مقابل مستکبران عالم می توان آن ها را به خضوع و خشوع در مقابل خود وادار کرد.

کارشناس مسائل مذهبی اظهار کرد: این پیام در دفاع مقدس رخ داد و جوانان با خودباوری و دست خالی در مقابل دشمن ایستاده‌اند، در حالی که هیچ گونه آموزش چریکی و جنگی هم ندیده بودند.

خدری گفت: بلکه با روحیه و تفکر بسیجی توانستند تمام دشمنان تا دندان مسلح و دوره دیده در کشورهای اسرائیل و آمریکا و دیگر نقاط مختلف دنیا را به زانو در بیاورند و آنها سر تعظیم در مقابل جوانان برومند ما مانند همت ها، میرحسینی ها، سلیمانی ها و ... فرو آوردند.

امام جمعه زهک تصریح کرد: اتحاد و دفاع و ایستادگی جوانان برومند انقلاب در مقابل قدرت ها در هشت سال دفاع مقدس، امروز به دولتمردان ما و همه کسانی که در مقابل انقلاب اسلامی نقشی دارند این پیام را می دهد که توجه به انقلاب اسلامی و توانمندی‌های جوانان و دادن اعتماد به نفس به آنها می تواند همان دوران را دوباره رقم بزند و ایستادگی و مقاومت در برابر قدرت ها را سبب شود.

خدری بیان کرد: در هشت سال دفاع مقدس ما توانستیم با اعتماد امام خمینی (ره) و رهبری انقلاب اسلامی به جوانان و نظارت آن ها به جهان نشان دهیم که با تکیه بر سرمایه های انسانی و مادی خود قطعاً به پیروزی خواهیم رسید.

صدور مکتب حاج قاسم به کشورهای منطقه

کارشناس مسائل مذهبی گفت: نتیجه هشت سال دفاع مقدس منجر به مکتب حاج قاسم می‌شود که توانست در عراق حشدالشعبی را به وجود آورد که این نیروها کمر داعش را شکستند.

خدری گفت: تفکر و مکتب حاج قاسم که برگرفته از هشت سال دفاع مقدس است توانست نیروهای مدافع فاطمیون، حیدریون پاکستان، انصارالله یمن، علویون، فرزندان مقاومت و حماس و جوانان شیعه و سنی عراقی و سوری را در کنار هم قرار دهد.

وی عنوان کرد: این نیروها مکتب حاج قاسم را آغاز کردند که نتیجه هشت سال دفاع مقدس و مقاومت در برابر دشمنان بود.

کارشناس مسائل مذهبی گفت: خودباوری جوانان که تبلور آن در سراسر دنیا خصوصاً در کشورهایی که هجمه مستکبران هستند نشان می دهد این مکتب نفس استکبار را به شماره انداخته و افول آن را رقم خواهد زد و راه و مکتب آن ها ادامه خواهد یافت.

انتهای پیام/


کد مطلب: 130104

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/interview/130104/اتکا-اعتماد-خودباوری-جوانان-پیام-دفاع-مقدس-دولتمردان-مکتب-حاج-قاسم-نفس-استکبار-شماره-انداخت

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/