يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ ,17 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۸
معاون اداره کل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛
برگزاری 42 برنامه ویژه هفته گردشگری در سیستان و بلوچستان/ توسعه روستایی در دستور کار قرار گرفت
 
مجتبی میرحسینی گفت: در هفته گردشگری که از امروز آغاز شده است، 42 برنامه و پروژه در سیستان و بلوچستان افتتاح و برگزار می شود.
مجتبی میرحسینی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: پنجم مهرماه در تقویم جمهوری اسلامی ایران روز ملی گردشگری نامیده شده است.

وی ادامه داد: بر این اساس برنامه های هفته گردشگری در سیستان و بلوچستان از امروز با غبارروبی مزار شهدا و استقبال از مسافران ورودی به استان در فرودگاه و راه آهن آغاز می شود.

میرحسینی بیان کرد: از روز ششم مهر اقامتگاه های بوم گردی در استان افتتاح می شود، نشست با فعالان گردشگری، برگزاری جشنواره مجازی غذای محلی از دیگر برنامه های این هفته است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان بیان کرد: 42 پروژه و برنامه در هفته گردشگری در سیستان و بلوچستان در قالب افتتاح دفاتر گردشگری و اقامتگاه های بوم گردی افتتاح و اجرا می شود و برنامه های این هفته با خلاقیت، نگاه نو و شرایط ویژه امسال برگزار می شود.

وی بیان کرد: توجه ویژه ای به توسعه روستایی و سفرهای درون استان و گردشگری داخلی داریم، در همین هفته با کمک دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری بر روی این موضوع برنامه ریزی می کنیم.

میرحسینی گفت: افتتاح رسمی استدیو گردشگری در این هفته با ضبط و پخش برنامه ها آغاز و از فعالان و پیشکسوتان گردشگری نیز تجلیل خواهد شد.

وی اظهار کرد: استانداردسازی تجهیزات گردشگری استان از مواردی است که در حال انجام بوده که گواهی نامه استاندارد خدمات 10 مورد از آن ها آماده شده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: گواهی نامه استاندارد برای ارتقای تجهیزات گردشگری اهمیت دارد و برای سفرهای آینده به سیستان و بلوچستان با رعایت پروتکل ها و استانداردهای لازم به مسافران اطمینان می بخشد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۰۲۲۳


ارسال