جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ ,27 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۴
مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان (آب های داخلی) خبر داد؛
پیش بینی تولید 50 تن قزل آلا در سیستان/ تفتان منطقه تولید بچه ماهی سردآبی می شود
 
عیسی میرانی شاهرودی گفت: 35 هزار و 300 قطعه بچه ماهی قزل آلا در حوزه سیستان میان استخرداران توزیع شده است و پیش بینی می شود امسال 50 تن قزل آلا تولید و راهی بازارهای مصرف شود.
عیسی میرانی شاهرودی، مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان ( آب های داخلی) در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: از 13 مهرماه 35 هزار و 300 قطعه بچه ماهی قزل آلا در حوزه سیستان میان استخرداران توزیع شده است و این کار تا پایان ماه ادامه دارد.

وی ادامه داد: در کل استان تعداد استخرهای سردآبی 60 مورد است و پیش بینی می شود امسال 50 تن قزل آلا تولید و راهی بازارهای مصرف شود.

میرانی شاهرودی گفت: با توجه به کمبود اعتبار مشارکت دولت در تولید قزل آلا قطع شده است و خود مردم در زمینه خرید بچه ماهی همکاری دارند.

این مقام مسئول تصریح کرد: پیگیری می شود همه نقاط استان از جمله شمال استان، زاهدان، خاش، میرجاوه و تفتان که در زمینه پرورش ماهیان سردآبی مستعد هستند با مشارکت مردم در این زمینه فعال شوند.

وی اظهار کرد: اداره کل شیلات فقط در زمینه آموزش، اطلاع رسانی، نکات کارشناسی می تواند کمک کند و خرید بچه ماهی بر عهده خود مردم است و هماهنگی ها و راهنمایی های لازم برای خرید به آن ها داده می شود.

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان ( آب های داخلی) بیان کرد: امسال بچه ماهی قزل آلا مورد نیاز استخرداران از خارج استان وارد سیستان و بلوچستان شد که به دنبال فعال سازی سیستم های مدار بسته تولید بچه ماهی قزل آلا تا پایان سال در شهرستان تفتان در راستای تحقق جهش تولید هستیم، ولی در حال حاضر برای اینکه زمان از دست نرود و استخرها فعال باشد بچه ماهی قزل آلا از خارج استان وارد شده است.

میرانی شاهرودی اظهار کرد: با توجه به اینکه میزان تولیدات قزل آلا و ماهیان سردآبی نسبت به ماهیان گرم آبی زیاد نیست، تولیدات امسال فقط نیاز استان را تامین می کند و به دیگر استان ها ارسال نمی شود.

این مقام مسئول گفت: امیدواریم از سال آینده تولید بچه ماهی در داخل استان انجام شود و پرورش ماهی قزل آلا از سال آینده روند افزایشی و توسعه ای خواهد داشت.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۱۲۱۳


ارسال