دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ ,25 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۶
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان نیمروز مطرح کرد؛
کمک مومنانه جبرانی برای کاهش آسیب اقتصادی کرونا در "نیمروز"/ بیش از 3هزار بسته معیشتی و بهداشتی توزیع شد
 
یداله شعیبی گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون در راستای اجرای طرح کمک‌های مومنانه از سوی شهروندان و دستگاه‌های اجرایی شهرستان بیش از سه هزار بسته بهداشتی و معیشتی تهیه و توزیع شده است.
یداله شعیبی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان نیمروز در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: در مدت بیش از ۹ ماه که از شیوع ویروس کرونا زمان می گذرد کمک‌های قابل توجهی در قالب طرح کمک‌های مومنانه انجام شده است.

وی افزود: در راستای عمل به فرامین گهربار رهبر معظم انقلاب و با توجه به شرایطی که در منطقه حکمفرما بود اقدام به راه اندازی یک مجمع خیرین کرده که در فرمانداری شکل گرفت تا از این طریق کمک ها از خروجی واحدی به افراد مورد هدف اهدا شود.

این مقام مسئول تداوم رزمایش کمک مومنانه را مرهمی بر اقشار آسیب پذیر عنوان کرد و ادامه داد: با توجه به مشکلات معیشتی و اقتصادی به دلیل شیوع بیماری کرونا، تداوم کمکهای مومنانه تا پایان نابودی این بیماری اقدامی خداپسندانه است.

وی با تاکید بر این مطلب که استفاده از ماسک بهترین راهکار پیشگیری و مقابله با کووید-19 است، گفت: از ابتدای شیوع این ویروس منحوس تاکنون اقدام 70 لاشه گوشت گوسفند، یک لاشه گوشت گاو و هزار و 500 عدد مرغ در بین اقشار آسیب پذیر و نیازمند این شهرستان توزیع شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان نیمروز در ادامه پخت و توزیع 4 هزار پرس غذای گرم، اهدای 16 سری جهیزیه کامل و 96 مورد تکمیل جهیزیه، توزیع 13 عدد کولر آبی در فصل تابستان، ارائه اسباب بازی به کودکان یتیم و بی سرپرست و توزیع 400 عدد قرص نان سیستانی بین خانواده های نیازمند را از دیگر اقدامات انجام شده برشمرد.

وی خاطرنشان کرد: حدود  2 هزار و 150 عدد بسته معیشتی، 900 عدد بسته بهداشتی شامل شامپو، صابون و مواد شوینده، 80 هزار عدد ماسک، 50 هزار عدد دستکش و 100 لیتر محلول ضدعفونی کننده طی این مدت در سطح شهرستان تهیه و توزیع شده است.

شعیبی بیان کرد: یکی از اقدامات مهم هنگام مراجعه ارباب رجوعان به فرمانداری برای فرهنگ سازی و پیشگیری از ویروس کرونا توزیع ماسک رایگان بود، همچنین در این مدت 2 هزار و 500 بسته لوازم التحریر و300 عدد کوله پشتی بین افراد نیازمند و دانش آموز توزیع شد.

این مقام مسئول ادامه داد: مرمت پنج منزل محروم و بازسازی سه مدرسه در شهرستان، توزیع 500 جفت کفش و لباس و 100 عدد گان بین کادر درمان از دیگر اقدامات در راستای همچنین پیشگیری از کووید_19 بوده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۱۳۱


ارسال