پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,6 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۹
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی:
خبرهای خوش از مصوبات سفر قالیباف به ایرانشهر/ از کشت پنبه و حل مشکلات "بافت بلوچ" تا ایجاد گذرگاه مرزی در "پیشین"
 
عبدالناصر درخشان گفت: مصوبات سفر رئیس مجلس شورای اسلامی در زمینه مرز، کشت پبنه، کارخانه بافت بلوچ در حال پیگیری بوده و نتایج خوبی هم داشته است.
عبدالناصر درخشان نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج، بمپور، راسک، بنت، لاشار، آهوران و آشار در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون درباره پیگیری مصوبات سفر رئیس مجلس شورای اسلامی به این حوزه انتخابیه گفت: آخرین جلسه مروبط به پیگیری مصوبات سفر رئیس مجلس به سیستان و بلوچستان و حوزه انتخابیه ایرانشهر دیروز برگزار شد.
 
وی ادامه داد: درباره کارخانه بافت بلوچ به ویژه قسمت بافندگی آن اتفاق خوبی افتاد و منابع ریالی و ارزی آن را ایدرو تامین کرده است و ماه های آینده به پیمانکار مناقصه داده می شود.
 
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با توجه به اینکه معیشت عمده مردمان حوزه انتخابیه بنده از طریق مرز است، در رئیس و نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به حوزه انتخابیه و بازدید از پیشین، مشکلات مربوط به مرز به وزارت امور خارجه منعکس شد.

درخشان بیان کرد: بر این اساس در آخرین سفری که وزیرامور خارجه به پاکستان داشت، دیروز وزارت داخله یا همان کشور پاکستان در خبرگزاری خود اعلام کرد که مرز پیشین به زودی جزو گذرگاه های مرزی مثل ریمدان خواهد شد و تبادلات مرزی در طول هفته از طریق آن انجام می شود.

وی اظهار کرد: با توجه به ممنوعیت کشت پنبه در حوزه انتخابیه، به دلیل نیاز کارخانه بافت بلوچ به این محصول، استعداد زمین های حاصلخیز آن جا، وجود آب کافی و اینکه کشت پنبه نسبت به محصولات دیگر آب کمتری لازم دارد با تمهید رئیس مجلس و مسئولان همراه در این سفر در یک اقدام مشارکتی رفع ممنوعیت کشت پنبه شکل گرفت.

نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج، بمپور، راسک، بنت، لاشار، آهوران و آشار عنوان کرد: بر این اساس کشاورزان تا اندازه ای با توجه به جانمایی که سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان انجام خواهد داد می توانند کشت پنبه را انجام دهند.

انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۱۴۵


ارسال