پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,6 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۰
در گفت و گو با کارشناس مسائل سیاسی مطرح شد؛
خط بطلان بسیج بر منیت و خودخواهی/اخلاص عمل و توجه به منافع عمومی، رمز ماندگاری بسیجیان است
 
ضیاء خزائی گفت: اخلاص عمل و توجه به منافع عمومی رمز ماندگاری بسیج است و در واقع بسیجیان با اهمیت دادن به هم نوع در مقابله با منیت و خودخواهی به پا خواسته اند.
ضیاء خزائی کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به رمز ماندگاری بسیج در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: در جنگ ایران و عراق دیدیم که بسیج چگونه در مقابل نیروهای مهاجم بعثی از ایران اسلامی دفاع کرد، به اذعان خیلی از نیروهای ارتشی و نظامی که در جنگ حضور داشتند، اگر بسیجی‌ها نبودند به احتمال زیاد کشورمان در جنگ نمی توانست پیروز میدان شود.
 
وی ادامه داد: علتش این است که بسیج با اخلاص عمل و نیت پاکی که داشت در جبهه حضور پیدا کرد، هیچ گاه دنبال پست و مقام و سوء استفاده از بیت المال نبود، آمد، جنگید و نتیجه هم گرفت، چون انسان وقتی با خلوص عمل وارد صحنه ای می شود، در نهایت به موفقیت می رسد.
 
این کارشناس افزود: آنچه تاکنون هر مسیری را حفظ کرده، اخلاص عمل بسیج است که همیشه به دنبال خدمت بوده نه اینکه بخواهد از بیت المال و اموال عمومی سوء استفاده کند.
 
خزائی گفت: دشمنان در شرایط کنونی از شبکه های اجتماعی برای هجمه‌ به انقلاب و ایران اسلامی بسیار استفاده می کنند که بسیج با فعالیت در فضای مجازی و طرح مسائل واقعی توانسته است توطئه ها، دروغ ها و موضوع هایی را که آبروی برخی از مردم را نشانه می گیرد، خثی کند.
 
وی با بیان این که بسیح ثابت کرده است که امروزه نیز می تواند مانند زمان جنگ نقش فعالی بر عهده داشته باشد، اضافه کرد: این مهم را می توان در صیانت از مرزها، محرومیت زدایی و حضور جهادی بسیجیان در عرصه های مختلف با هدف خدمت به مردم به نظاره نشست.

دفاع از منافع عمومی و سلامت مردم
 
این کارشناس اذعان کرد: امروز کشورمان همچون دیگر نقاط در شرایط خاصی قرار دارد و با بحران کرونا مواجه است که در چنین شرایطی، به خصوص برای غلبه بر فرهنگ فردگرایی منفی که در بسیاری جوامع مشاهده می شود، بسیج می تواند بسیار کمک حال باشد که این مهم را در میدان مواسات و همدلی به نمایش گذاشته و به اثبات رسانده است.
 
وی افزود: گاهی مشاهده می شود افرادی که مبتلا به کرونا هستند، اما به راحتی و بدون توجه به این که ممکن است دیگران بیمار شوند، در مکان های مختلف تردد می کنند که این با اخلاص عمل فرد فاصله زیادی دارد و نوعی منیت و خودخواهی است، در حالی که بسیج با اخلاص عملی که دارد به فکر دفاع از منافع عمومی و سلامت عموم مردم است.
 
خزائی تصریح کرد: بدون تردید بسیج با این انگیزه می‌تواند در حوزه مقابله با کرونا، بسیار تاثیرگذار عمل کند که در واقع طی این چند ماه که از شیوع کرونا می گذرد، همچون همیشه در میدان عمل بوده و نقش موثری ایفا کرده است.
 
وی با تاکید بر این که خودخواهی به شیوع کرونا در جامعه دامن می زند، ادامه داد: خودخواهی و منیت ضد فرهنگ خالصانه بسیج است، اما بسیجیان با توجه به هم نوع و اهمیت دادن به دیگران در مقابله با این موضوع به پا خواسته اند.

الگوی مواسات و همدلی
 
به گفته خزایی، بسیج بهترین الگو برای مواسات و همدلی است، بسیجی هیچ گاه به فکر منافع شخصی خودش نبوده و همیشه کمک به هم نوع و منافع عمومی را در اولویت خود قرار داده است، باید این فرهنگ با الگوپذیری از بسیج گسترش یابد.
 
وی با بیان این که بسیج اولین نهادی بود که با لبیک گویی به بیانات مقام معظم رهبری و راه اندازی رزمایش کمک مومنانه به منظور یاری رساندن به محرومان جامعه پای کار آمد، گفت: بسیج نه تنها در این روزها بلکه در طول سالیان پس از پیروزی انقلاب اسلامی اقدام های ارزنده ای را در راستای محرومیت زدایی انجام داده، به گونه ای که دیگر روستای بالای 20 خانواری مشاهده نمی شود که مردم آن از نعمت برق بی بهره باشند، این نشان دهنده همت بسیجیان در مسیر خدمت رسانی به هم نوع است.
 
این کارشناس اضافه کرد: همان گونه که بسیج طی سالیان سال، اقدام های بی شماری برای حمایت از محرومان جامعه انجام داده است، این روزها به کمک روستاهایی آمده که از نعمت آب بی بهره هستند، می توان از ظرفیت این نهاد مردمی در راستای آموزش مجازی دانش آموزان نیازمند و راهسازی نیز بهره برد که البته آن ها در این راستا نیز با روحیه جهادی پای کار هستند.
 
وی خاطرنشان کرد: وقتی کلمه بسیج به گوش می رسد، خلوص نیت، اولویت دادن به منافع عمومی و توجه به مصالح و سلامت عموم، دور شدن از منافع شخصی، منیت و خودخواهی در ذهن تداعی می شود و باید گفت که بسیج الگویی بی نظیر در این راستاست.
 
انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۲۲۲


ارسال