دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ ,25 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۶
کارشناس مسائل سیاسی مطرح کرد؛
بسیج؛ عنصر پیشرفت و تعالی انقلاب اسلامی/دست یاری مردان بی ادعا, همیشه تحریم شکن و محرومیت زا
 
مجتبی قزاق گفت: بسیج عنصر پیشرفت و تعالی انقلاب اسلامی است و دست یاری مردان بی ادعای بسیجی همیشه تحریم شکن و محرومیت زا بوده است.
به گزارش عصرهامون، مجتبی قزاق، کارشناس امور سیاسی در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص هفته بسیج بیان کرد: بسیج مجموعه ای است که در آن پاکترین انسان ها، فداکارترین و آماده به کارترین جوانان کشور در راه اهداف عالی این ملت و برای کمال و به خوشبختی رساندن این ملت جمع شده اند.

وی با اشاره به اقدامات بسیج در حمایت از کارآفرینی و نخبگان اقتصادی، افزود: سپاه و بسیج در حوزه کار آفرینی 2 دیدگاه دارند که ابتدا طرح های زود بازده را مورد حمایت قرار می دهند و در گام دوم از صنایع بزرگ حمایت می کنند، در این بین برخی از افراد در جهت تامین سرمایه ایجاد شغل برای خود و دیگران به سراغ صندوق های ارائه تسهیلات و سازمان های حمایت کننده می روند که یکی از این ارگان ها سازمان بسیج است که در راستای حل مشکلات کار آفرینان قدم های موثری برمی دارد.

این کارشناس با اشاره به ایفای نقش بسیج در احیا تولید و کارگاه های داخلی، تصریح کرد: بسیج با حمایت هایی در راستای حل مشکل و همکاری با کارگاه های نیمه فعال و تلاش برای شکوفایی و جهش تولید اقدام های فراوانی دارد، تا هرچه سریعتر این کارگاه ها به چرخه توسعه بازگردند.

وی ادامه داد: تفکر بسیجی دارای شاخه هایی از جمله ایثار گری، قناعت، ابتکار، گمنامی و دوری از شهرت طلبی، جوانمردی و همچنین نوع دوستی بوده که همه در فرهنگ و تفکر بسیجی از درخشندگی خاصی برخوردار است و اقتصادی که با چنین ویژگی هایی بنیان شود دروازه های پیشرفت و تمدن به سمت آن باز خواهد شد.   

وی با اشاره به نقش بسیج در حمایت از نخبگان که طرح های بزرگ اشتغالزایی و محرومیت زدایی دارند، اذعان کرد: راه اندازی پردیس شرکت های دانش بنیان برای حمایت از نخبگان بسیجی از فعالیت های سازمان بسیج است و گروه های جهادی به صورت جغرافیا محور و محله محور نیز در کشور فعالیت می کنند، علاوه بر آن سازمان بسیج توانسته است صندوق های تسهیلاتی با مأموریت اشتغالزایی را در سراسر کشور ایجاد کند که تعداد آن تا پایان سال به 20 هزار صندوق افزایش می یابد.

وی گفت: یکی از اهداف مهم بسیج ایجاد شغل ثابت و پایدار در کشور است که نقاط مورد هدف اصلی این برنامه، شهرهای کوچک، روستاها و حاشیه کلانشهرها است.

قزاق اعطای تسهیلات و حمایت بسیج را در حفظ و رشد اقتصادی کشور با توجه به تحریم ها بسیار اثر گذار دانست و افزود: با حضور بسیج و تفکر و اندیشه بسیجی، تحریم ها اثر حداقلی داشته، دارند و خواهند داشت.

وی ادامه داد: بسیج حرکت هوشمندانه را در شرایط حساس کنونی دنبال می کند و رویکرد اجتماعی بسیج در ارتباط با بدنه مردم در شرایط فعلی به نحوی که به تسهیل در امر اشتغال منجر می شود، کاری دقیق و درست است، صدای صنایع کوچک در کشور به جایی نمی رسد و نیازمند ارتباط با سازمانی همچون بسیج هستند تا فعالیتشان ادامه یابد، پس باید توجه داشته باشیم که تقویت نگاه ارزشمند بسیجی، ما را از مراحل مختلف تحریم ها با قوت عبور خواهد داد.

کارشناس امور سیاسی با اشاره به تفکر بسیجی و جهادی این نیروهای انقلابی در حل مشکلات اقتصادی و محرومیت زدایی کشور خاطرنشان کرد: طرح بسیج به عنوان یکی از راهبردهای محرومیت زدایی در مناطق محروم از سوی مقام معظم رهبری بیان شده است که از سه جنبه کمک به توزیع عادلانه امکانات در مناطق محروم و جلب مشارکت، هدایت نیروی جوانان وخدمات داوطلبانه عمومی و در نهایت تاثیر بر توسعه زیرساخت های امنیت پایدار، قابل بررسی و تحلیل است.

وی اقدام حمایت و جهادی بسج نظیر اهدا بسته های معیشتی، احداث و بازسازی منازل مسکونی مردم و سایر خدمات را در بهبود معیشت زندگی مردم بسیار موثر عنوان کرد و گفت: توجه به تامین مسکن و سرپناه خانواده های محروم یکی از اولویت های مهم بسیج بوده که در تمام شهرستان های کوچک و بزرگ در حال پیگیری است تا منجر به رضایت مندی اقشار ضعیف و کم درآمد از نظام و انقلاب شود.

قزاق ادامه داد: توزیع بسته های معیشتی نیز در شرایط فعلی که برای کسب و کارها مشکل ایجاد کرده و در آمد مردم کمتر شده، نقش موثری در این بین داشته است.
 
کارشناس سیاسی خاطر نشان کرد: اگر بسیج و روحیه بسیجی نبود شر داعش از سر ملت های عراق و سوریه دفع نمی شد و دولت ها نمی توانستند و نخواهند توانست به مشکلات اقتصادی در عرصه های گوناگون غلبه کنند، پس این تفکر بسیجی است که بدون توجه و کمبود های موجود طبیعی و غیر طبیعی آستین ها را بالازده و باکار و تلاش جهادی مشکلات را یکی پس از دیگری رفع می کند تا رفاه و آسایش در جامعه حاکم شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۳۷۳


ارسال