سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ ,26 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۳
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی:
کشورهای غربی مصداق "گرگ در لباس میش" هستند/ عقب ماندگی هسته ای و افزایش تحریم های ظالمانه نتیجه مذاکرات برجام
 
اسماعیل حسین زهی گفت: مذاکرات برجام نتایج قابل قبولی برای ایران نداشته و منجر به عقب ماندگی هسته ای و تحریم های بیشتر شده است.
اسماعیل حسین زهی نماینده خاش، میرجاوه و تفتان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: پیش از برگزاری انتخابات آمریکا اعلام کرده بودیم که ما نباید به نتیجه انتخابات آمریکا دل ببندیم و بایدن و ترامپ هیچ فرقی برای ما ندارند.

وی در ادامه با اشاره به سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در شورای اقتصادی سران قوا تصریح کرد: تاکید مقام معظم رهبری در هر دیدار این بوده که ملت ما بزرگوار است و باید روی پای خود بایستد، ایشان در دیدار اخیر با سران سه قوه و دست اندرکاران اقتصادی هم اعلام کردند کشورهای اروپایی گرفتار امور خود شده اند و اوضاع آمریکا هم معلوم است و بر این اساس ما نباید به خارجی ها دل ببندیم و لازم است مشکلات خود را از داخل حل کنیم.

نماینده خاش، میرجاوه و تفتان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مقام معظم رهبری فرموده بودند: هر کس به کشورهای خارجی نیم نگاهی داشته باشد دوست ما نیست، بنابراین ما ملت بزرگی هستیم و به پشتوانه رهبر عالیقدر خود می توانیم مشکلات خود را حل کنیم.

حسین زهی گفت: انتظار این است که همه دست در دست هم دولت را حمایت کنیم و دولت هم با قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی تعامل در راستای بهبود امور مردم تعامل داشته باشد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: هنگامی که توافق برجام با آمریکا و کشورهای اروپایی در حال انجام بود، مقام معظم رهبری اعلام کردند ما اعتمادی به این ها نداریم، ولی کسانی که به دنبال این کار بودند اعتماد کردند، رهبر معظم انقلاب هم از هر دولتی که روی کار بیاید حمایت می کند.

وی ادامه داد: ما یک بار با این کشورها پای مذاکره رفتیم اما نتیجه نگرفتیم، آن ها  گرگ در لباس میش بودند و نه تنها کمکی به ما نکردند بلکه شرایط بدتر هم شد و نباید دل به آن ها ببندیم.

آمریکا از ملت ایران برای تحریم های ظالمانه عذرخواهی کند

نماینده خاش، میرجاوه و تفتان در مجلس شورای اسلامی گفت: مذاکرات برجام نتایج قابل قبولی برای ایران نداشته و منجر به عقب ماندگی هسته ای و تحریم های بیشتر شده است، بر این اساس و با توجه به بدعهدی های کشورهای غربی بعد از برجام دستور داده شد تا سانتریفیوژهایی که تعطیل بودند دوباره کار کنند.

حسین زهی گفت: برای ما فرقی نمی کند که کدام دولت آمریکا روی کار بیاید، زیرا سیاست های آن ها تفاوتی ندارد، دولت های آمریکا باید از ملت ایران عذرخواهی کنند زیرا تحریم های ظالمانه زیادی را علیه مردم ایران انجام دادند و باید این تحریم ها را جبران کنند و بعد از آن مقام معظم رهبری و مردم تصمیم لازم را می گیرند، اما در حال حاضر نیازی نیست که به آن ها دل بنندیم و یا حتی نیم نگاهی داشته باشیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم راه حل سیاسی ندارد بلکه راه حل مدیریتی دارد تصریح کرد: گرانی های شدیدی که مردم در جامعه احساس می کنند و مشکلات معیشتی امروز نیاز به مدیر جهادی،  پای کار، انقلابى و مردمى متكي به درون دارد.

وی بیان کرد: برخی از گرانی ها را باید وزارتخانه های مربوطه پیگیری کنند، از جمله گرانی اخیر مربوط به مرغ که نیاز است وزارتخانه های صمت و جهاد کشاورزی ورود کند و اگر نهاده مربوط به دام و طیور داخل گمرکات است آن ها را وارد چرخه تولید کنند تا تولید کننده مورد استفاده قرار دهد و با کاهش قیمت مرغ از فشار مالی بر روی مردم کاسته شود.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۴۷۷


ارسال