نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » گفتگو » اقتصاد مقاومتی

باحضور فرمانده سپاه سلمان صورت گرفت؛

رونمایی از 114 پروژه محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی در سیستان وبلوچستان

۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۹

با حضور فرمانده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان 114 پروژه محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی، به مناسبت هفته بسیج افتتاح شد.

علی اکبر جعفری، رئیس سازمان بسیج سازندگی سیستان وبلوچستان دقایقی قبل در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: در ششمین روز از هفته بسیج که با عنوان "بسیج، نیروی مقاومت ملت ایران" نامگذاری شده بسیج سازندگی سپاه سلمان استان اقدام به افتتاح پروژه های اقتصاد مقاومتی و محرومیت زدایی را در دستور کار خود قرار داد.



وی گفت: در این راستا 114 عرصه محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی با حضور سردار احمد شفائی، فرمانده سپاه سلمان استان در سراسر استان افتتاح شد.



از آبرسانی روستایی تا اشتغالزایی وساخت خانه محروم



معاون مردم‌یاری قرارگاه قدس جنوب‌ شرق سپاه افزود: پروژه های اجرایی شده در قالب افتتاح مدرسه، مسکن مددجویان و سیلزدگان و کمیته امداد،  احداث آبشخورهای دامی، سیل بندهای حفاظتی بوده است.



وی تصریح کرد: آبرسانی روستایی، احداث استخر ذخیره آب، افتتاح چاهک های کشاورزی، مرمت و بازسازی مدارس و مسکن محرومین از دیگر اقدامات انجام شده در قالب پروژه های افتتاح شده است.



 به گفته جعفری، ساخت مسکن محرومین و اجرای پروژه های محرومیت زدایی در استان بالغ بر 4 میلیارد و 680 میلون تومان هزینه در بر داشت که امروز به بهره برداری رسید.



رئیس بسیج سازندگی استان گفت: در راستای اجرای پروژه های اقتصاد مقاومتی نیز اعتباری به میزان سه میلیارد و 500 میلون تومان صرف و امروز این طرح ها تحویل بهره برداران در اقصی نقاط استان شد.



انتهای پیام/