يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ ,17 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۱
در گفت و گو با آقای گل هاکی کشور مطرح شد؛
مرگ تدریجی استعدادهای ورزشی سیستان و بلوچستان/تمرینات هاکی بازان در کوچه و خیابان ها!
 
ابراهیم ریگی میرجاوه می گوید: با توجه به عدم حمایت رئیس هیئت هاکی سیستان و بلوچستان از استعدادهای ورزشی این رشته مجبور به انجام تمرین در کوچه و خیابان هستیم.
به گزارش عصرهامون، ابراهیم ریگی یکی از استعدادهای ورزشی سیستان و بلوچستان که عنوان آقای گلی المپیاد استعدادهای برتر کشور را در پرونده خود ثبت کرده است، این روزها از بی توجهی مسئولان امر به ویژه در هیئت هاکی گلایه دارد و اذعان می کند که هاکی بازان این خطه بر اثر بی مهری ها در حال از بین رفتن هستند و می توان گفت شاهد مرگ تدریجی این استعدادهای ورزشی هستیم.
 
وی که به گفته خودش، متولد 1384 در زاهدان است، به علت کسالت پدرش که سال هاست خانه نشین شده، به عنوان کودک کار فعالیت و از این طریق هزینه های خانواده اش را تامین می کند، به خبرنگار ما می گوید: چند سال پیش از طرف مدرسه برای مسابقات فوتسال مدارس آموزش و پرورش ناحیه یک زاهدان در سالن شهید فهمیده، یکی از مربیان هاکی که به منظور استعدادیابی مسابقه مان را از روی سکوها تماشا می کرد، بعد از پایان بازی مرا برای پیوستن به ورزش هاکی تشویق کرد.
 
این استعداد ورزشی ادامه می دهد: آن روزها حتی نمی دانستم هاکی چیست و چگونه باید در آن فعالیت کرد، ولی بسیار علاقه مند بودم که بتوانم فنون این ورزش را بیاموزم، بنابراین به همراه تعدادی از دوستانم در تمرینات این رشته حضور پیدا کردم.
 
وی می گوید: از سویی به خاطر مشکلات خانوادگی و شرایط سخت مالی، مجبور به کار کردن هم بودم در سن کم فعالیت هایی چون کارگری، سوخت کشی، پسته و خرما چینی در دیگر شهرها و استان ها انجام دهم، در کنار آن درس هم می خواندم، بنابراین مجبور به ترک تمرینات شدم، اما مربیان هاکی اجازه تداوم آن را ندادند و با حضور در منزلمان برای ادامه تمرین تشویقم می کردند.

انجام همزمان ورزش، کارگری و تحصیل
 

ریگی اضافه می کند: آن ها می گفتند که استعداد این را دارم که روزی ملی پوش شوم، اما من فکر می کردم، این صحبت ها وعده ای بیش نیست، با این وجود و در پی اصرارهای مکرر فعالیتم را ادامه دادم، مربیانی که حتی در خرید لباس و کفش حمایتم می کردند، بنابراین در کنار پسته و خرما چینی در جیرفت و کارگری در یزد، درس هم می خواندم و ورزش نیز می کردم، تمرینات سخت دور پیست بدنسازی و تمرینات با علم روز هاکی باعث شد که بتوانم در مسابقات المپیاد نوجوانان کشور با ۱۶ گل، آقای گل کشور شوم.
 
وی اذعان می کند: مربی ام به من اعتماد و مرا به همراه همراه تیم جوانان و بزرگسالان استان به مسابقات کشوری اعزام کرد، مشکلات زیادی در ورزش هاکی استان داشتیم از نداشتن چوب و وسایل تخصصی حرفه ای تا نبود سالن تمرین، هیچ مسئولی در استان حامی ما نبود، هر چند ماه یکبار تایم تمرین سالنمان را از ما می گرفتند و می گفتند که باید هزینه اجاره سالن را پرداخت کنید، یک زمین چمن در دهکده داریم که خاص هاکی است، اما کف آن هم خراب شده بود.
 
این ورزشکار می افزاید: سال گذشته بعد از سه سال به همراه ۲ نفر دیگر از هم تیمی هایم به اردوی تیم ملی نوجوانان کشور در جهرم شیراز دعوت شدم، اردویی که می توانست وعده مربی ام را محقق کند، اما متاسفانه بعد از مسابقات امیدهای کشور که بنده هم در این رقابت ها به همراه تیم امید استان شرکت داشتم، به خاطر عدم حمایت رئیس هییت هاکی استان و بروز اختلافات در هیئت، این رشته در بخش آقایان تعطیل شد.

رئیس هیئت هاکی پاسخگو نیست
 
وی اظهار می کند: در همین زمان تعطیلی بود که از صفحه اینستاگرام و کانال تلگرام فدراسیون متوجه شدیم که اردوی تیم ملی در نقده آذربایجان غربی شدیم، ولی رئیس هیئت استان دعوت نامه ای را برای حضور در این تمرینات به ما نداد و حتی تماسی هم با ما نگرفت، بار دیگر نیز از طریق فضای مجازی متوجه شدیم که اردوی تیم ملی در جهرم شیراز برگزار می شود با رئیس هیئت تماس گرفتیم، اما وی به گوشی اش جواب نمی داد.
 
ریگی اضافه می کند: به همراه خانواده بقیه بازیکنان به  اداره کل ورزش و جوانان مراجعه کردیم، اما اقدامی نشد، بنابراین مجبور شدیم از سوی نماینده زاهدان مشکلمان را به گوش استاندار برسانیم که در پی آن این اداره کل بدون اینکه لباس ورزشی و حتی چوب و تجهیزات هاکی مناسب به ما بدهد، شبانگاه و بدون تغذیه و امکانات بعد از گذشت ۲ روز از اردو ما را به سمت جهرم شیراز عازم کرد.
 
وی ادامه می دهد: در حالی که سرپرست اردو به ما اعلام کرده بود که ۲ روز از تمرینات گذشته و آمدنمان بی فایده است، اما با این وجود رفتیم و به دلیل دیر رسیدن و تعطیلی چند ماهه هیئت و عدم تمرین از اردو حذف شدیم، قریب به 18 ماه است که هیئت هاکی سیستان و بلوچستان در بخش آقایان تعطیل شده و رئیس هم پاسخگوی ما نیست، دلیلش را هم نمی دانیم.
 
این ورزشکار می گوید: گویا رئیس هیئت، بازیکنان و مربیانی را که در مجمع انتخابات به وی رای نداده اند، نمی خواهد، برای رفع این مشکل به تمام نمایندگان مردم استان در مجلس، اداره ورزش و جوانان، فدراسیون و وزارت ورزش و جوانان نامه زدیم تا مشکلمان را حل کنند، ولی متاسفانه هیچ کاری انجام نشده است.
 
وی خاطرنشان می کند: برای انجام ورزش مورد علاقه مان مجبو هستیم در کوچه و خیابان بازی کنیم یا به استان های دیگر برویم، انگار قرار نیست مشکل هیئت هاکی سیستان و بلوچستان رفع شود، این روزها هم متولیان کرونا را بهانه کرده اند و چند ماه پیش به جای تمرین کردن برای پر کردن اوقات فراغتم، موتور سواری می کردم که در یکی از خیابان های زاهدان به دلیل تصادف دست و پایم آسیب دید.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۳۸۹۹


ارسال