شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ ,23 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۵۳
در گفت و گو با رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح شد؛
واکسن ایرانی؛ ایمن با پشتوانه علمی بالا/غرامت قربانیان جنایت فرانسه هنوز پرداخت نشده است
 
حسینعلی شهریاری گفت: واکسن ایرانی پشتوانه علمی و ایمن دارد، اگر این گونه نبود، دختر رئیس بنیاد برکت به عنوان اولین نفر برای انجام تست، داوطلب نمی شد.
 حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان این که خرید واکسن کرونا از انگلیس و آمریکا ممنوع است، در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: در همین راستا امروز مقام معظم رهبری نیز بیاناتی را مطرح کردند و فرمودند که واکسن تولید این کشورها قابل اعتماد نیست و نباید از آن ها خرید، وقتی این موضوع از سوی ایشان مطرح می شود پس نیازی به حرف و حدیث نیست و وزارت بهداشت و درمان وظیفه دارد از این نوع واکسن ها به هیچ عنوان استفاده نکند.
 
وی تصریح کرد: پشت تمام فرمایشاتی که مقام معظم رهبری دارند، منطقی وجود دارد، مسائلی که مطرح می کنند از روی تعصب یا مسئله خاصی نیست، ایشان با نگاه واقع بینانه و عالمانه نظر می دهند و همه موظف هستیم که دقیقا فرمایشات ایشان را اجرا کنیم.
 
شهریاری اذعان کرد: تمام امیدواری به تولید واکسن داخلی است که دانمشندان ایرانی در حال کار روی آن هستند و واکسن مطمئنی خواهند ساخت، اما چون زمان می برد، اگر اضطرار و نیاز به واردات باشد، وزارت بهداشت باید بررسی کند از کشورهای با سابقه و قابل اعتماد خریداری کنند.

جنایات بیولوژیک فرانسه، آمریکا و انگلیس
 
وی در خصوص جنایات بیولوژیک فرانسه، آمریکا و انگلیس با داروهای بیماری زا که فقط یکی از آنها شیوع ایدز در ایران با خون های آلوده است، بیان کرد: در پی جنایتی که به خاطر خون های آلوده از سوی فرانسه اتفاق افتاد، آن ها پاسخگو نبودند و غرامتی هم بابت خسارت وارده به ما و مردمی که آسیب دیده بودند، پرداخت نکردند.
 
نماینده مردم زاهدان در مجلس اضافه کرد: این کشورها اگر اتفاقی در رابطه با دارو یا هر آنچه به ایران می دهند، پاسخگو نیستند، بنابراین نمی توان از آن ها سوال و جواب کرد و از همین رو نیز می توان گفت که برای خرید واکسن کرونا هم قابل اعتماد نیستند.
 
وی گفت: بهتر است به واکسن خودمان فکر و در همین راستا تلاش کنیم، در صورت نیاز به خرید، از کوبا، روسیه، چین و کشورهایی که بتوان به آن اعتماد کرد و مطئن باشیم که تاثیر گذار است، وارد کنیم.
 
شهریاری درباره نگاه آزمایشگاه های اروپا و آمریکا به مردم جهان سوم به عنوان موش آزمایشگاهی، بیان کرد: یک مرحله استفاده از واکسن های آن ها به علت بی تدبیری روی مردم انجام شد که تکرار نخواهد شد.
 
ایران؛ قطب بزرگ پزشکی با بیش از 100 سال سابقه در تولید واکسن
 
وی با بیان این که ایران قطب بزرگ کشوری است، تصریح کرد: بیش از 100 سال سابقه کار انستیتو پاستور و رازی ایران است که سال ها پس از انقلاب جزو کشورهای صادر کننده واکسن بوده، اما به علت کوتاهی هایی که صورت گرفت این کار جدی پیپگیری نشد.
 
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: با اقدام هایی که دانشمندان جوانمان انجام می دهند، مجدد قطب بزرگ دنیا در تولید واکسن خواهیم شد.
 
وی با بیان این که واکسن ایرانی پشتوانه علمی و ایمن دارد، اذعان کرد: اگر این گونه نبود، دختر رئیس بنیاد برکت به عنوان اولین نفر برای انجام تست، داوطلب نمی شد، این نشان می دهد که به این واکسن اطمینان کامل دارند، اساتید بنیاد برکت و پرسنلش نیز از این واکسن به عنوان آزمایش استفاده کردند.
 
شهریاری با اشاره به واکنش های از سر تعظیم و حیرت رسانه های خارجی و عربی به تولید واکسن ایرانی، خاطرنشان کرد: حسادت بسیار زیاد این رسانه ها مشهود بود.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۳۹۶۶


ارسال