شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ ,23 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
محمد سرگزی گفت: بخش عمده بودجه 1400 مبتنی بر اوراق قرضه، فروش اموال دولت و برداشت از صندوق ذخیره ارزی، فروش نفت به میزان 2.3 میلیون بشکه در روز است که اساسا بیشتر این ها فروش سرمایه های دولت و آینده فروشی است.
محمد سرگزی عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: بعضا می بینم رئیس جمهور اعلام می کند بودجه ای که در مجلس در حال کار است، هزینه های بیشتری را بر مردم تحمیل می کند که به این موضوع در گفت و گوهای مختلف اشاره شده است.
 
وی ادامه داد: اما دولت بودجه ای به مجلس ارائه کرده است که دارای مبنا و اساس در حوزه درآمدها از جمله مالیات ها، فروش نفت، اوراق قرضه اسلامی نبوده است.
 
نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی گفت: بخش عمده بودجه مبتنی بر اوراق قرضه، فروش اموال دولت و برداشت از صندوق ذخیره ارزی، فروش نفت به میزان 2.3 میلیون بشکه در روز است که اساسا بیشتر این ها فروش سرمایه های دولت و آینده فروشی است.
 
سرگزی تصریح کرد: قرار بود بر اساس برنامه پنج ساله ششم، سهم مالیات را در بودجه پر رنگ و به نحوی اتکا در اوراق قرضه و نفت کم شود، اما امسال شاهد رشد چند برابری اتکا به فروش نفت و اوراق قرضه در بودجه بوده ایم.
 
وی خاطرنشان کرد: در حوزه مالیات به واسطه مقاومت برخی از افراد، به جای اینکه مالیات از افرادی که فرار مالیاتی داشتند گرفته شود اتکا بر این است که مالیات را باید کارکنان و اقشار پایین دست دهند.
 
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: لذا تصمیماتی در لایحه در مجلس به واسطه اصلاح ساختار بودجه ایجاد شد که فشار مالیاتی را بر اقشار پایین دست کمتر کنیم و از طرف دیگر بتوانیم مالیات را از اقشاری که فرار مالیاتی دارند بگیریم.
 
وی ادامه داد: از جمله بحث مالیات بر معاملات مکرری که در حوزه مسکن ایجاد می شود، یا مالیات بر خانه ها و خودروهای لوکس و افزایش بهای آب و برق برای افرادی که چند برابر مردم مستضعف از امکانات دولت استفاده می کنند.
 
نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی گفت: به دنبال این هستیم که در یک شرایط مناسب در حوزه مالیات ها بتوانیم بخشی از درآمد را جبران و کسری بودجه جبران شود.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۳۹۸۸


ارسال