شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ ,23 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۶
رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان:
ارتباط تجاری با همسایگان مرزی تحریم ها را خنثی می کند/ رسیدگی به محرومان، گامی در جهت اجرای منویات مقام معظم رهبری
 
ملک فاضلی گفت: یکی از راه های شکستن تحریم ارتباط تجاری با همسایگان مرزی از جمله افغانستان و پاکستان در همه زمینه هاست.
ملک فاضلی، رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: سیستان و بلوچستان بیشترین مرز خاکی را با 2 کشور همسایه نیازمند به ویژه در زمینه انرژی دارد.

وی ادامه داد: این 2 کشور مسلمان و دوست ما هستند و سیستان و بلوچستان نزدیک به هزار و 100 کیلومتر مرز خاکی را با افغانستان و پاکستان دارد.

نماینده مردم سراوان، سیب و سوران و مهرستان اظهار کرد: این همسایگان 300 میلیون نفر جمعیت دارند و یکی از راه های شکستن تحریم ارتباط تجاری با این همسایگان در همه زمینه هاست.

وی تصریح کرد: خوشبختانه برادران سپاه پاسداران اقدام منظم و گستره ای را در این زمینه انجام می دهند، چندین جلسه که با فرمانده قرارگاه منطقه‌ای قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه داشتم که سردار کرمی نظر مثبتی در زمینه اجرای منویات مقام معظم رهبری برای رسیدگی به محرومان دارد.

فاضلی تصریح کرد: امیدواریم این طرح ها سبب اشتغال در منطقه شود و خنثی کردن تحریم ها را در پی داشته باشد که یکی از راه ها همین است و می تواند اشتغال را در جامعه رقم زند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای طرح رزاق در جامعه و میان محرومان می تواند سبب کاهش مهاجرت روستاییان به شهرها شود، اگر روستایی که قبلا به شهر آمده متوجه شود که در دل روستای خود درآمد معقولی دارد قطعا به روستا بر می گردد و مهاجرت  معکوس رخ می دهد.

فاضلی اظهار کرد: حاشیه نشینی در زاهدان، ایرانشهر و سراوان به دلیل بیکاری در روستاهاست و اگر ما می خواهیم حاشیه نشینی را از بین ببریم باید به روستا برسیم، نه اینکه ساختمان سازی و خیابان سازی در جوار شهر داشته باشیم، زیرا این کار می تواند سبب افزایش حاشیه نشینی و تشویق به مهاجرت به شهرها می شود.

نماینده مردم سراوان، سیب و سوران و مهرستان اظهار کرد: در صورتی که کار در روستا ایجاد شود ماندگاری را در پی دارد و روستاییان حداقل تولید را خواهند داشت ولی اگر به شهرها مهاجر ت کنند روستا تبدیل به ویرانه می شود و بعد از خرابی امکان جبران وجود ندارد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۰۹۱


ارسال