دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ,29 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۸
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی:
هژمونی پوشالی ایالات متحده شکسته شده است / وقوع غیردموکراتیک ترین اتفاقات در کشور مدعی دموکراسی
 
عبدالناصر درخشان گفت: وقوع غیردموکراتیک ترین اتفاقات در کشور مدعی دموکراسی نشان داد هژمونی پوشالی ایالات متحده شکسته شده است.
عبدالناصر درخشان، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون پیرامون تحولات داخلی آمریکا بیان کرد: وقایع اخیری که در ایالات متحده رخ داد نشان می دهد آمریکا که همواره خود را پرچمدار آزادی، دموکراسی و آزادی بیان می دانست نیز از این تنش های داخلی در امان نیست.

وی ادامه داد: تنش های اخیر ایالات متحده حاکی از آن است که غیردموکراتیک ترین اتفاقات هم می تواند در کشوری رخ دهد که خود را مدعی و سردمدار دموکراسی در جهان می دانست.

نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج، لاشار، بنت، آشار و آهوران در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: این رویدادها نشان داد مردمانی که باید به آرای اکثریت تمکین کنند این کار را انجام ندادند و ترامپ که اکنون سکان دار قدرت در آمریکاست می توانست طرفداران خود را به آرامش دعوت کند.

وی بیان کرد: این رویدادها نشان داد هژمونی پوشالی ایالات متحده شکسته شده است، جمهوری اسلامی ایران در طول چهار دهه ای که از عمر انقلاب اسلامی می گذرد همواره بر این موضوع تاکید دارد که به خود اتکا به درون داشته باشد و هیچ نیازی هم به آمریکا ندارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران به تعامل با دنیا و همه کشورهایی که حامی ارزش های انسانی نیاز دارد، اما نظر وی در خصوص آمریکا در طول این چهار دهه مشخص است.

وی بیان کرد: باید گفت کشوری که ادعای حاکمیت بر جهان را داشته و مدعی تصمیم گیری بر دنیا است، با این رویدادها دیگر این ویژگی را ندارد.

درخشان گفت: با اتفاقات اخیر وجهه آمریکا بسیار خراب شد، ما ایرانیان که از گذشته جایگاهی برای آمریکا در نظر نگرفته بودیم، اما کشورهای دیگر نیز دانستند ایالات متحده آن گونه که تصور می کردند و نشان داده می شد نیست.

نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج، لاشار، بنت، آشار و آهوران در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ادعای تقلب در انتخابات که ترامپ اعلام می کرد راه به جایی نبرد، زیرا سیستم های قضایی به این موضوع توجهی نداشتند و ترامپ هنوز هم این ادعا را دارد اما به هر حال قبول کرد که در ژانویه قدرت را به جو بایدن تحویل دهد.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۱۰۷


ارسال