دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ,29 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۰
مدیرکل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان:
اولین جشنواره "کتاب خوان و رسانه" برگزار می شود
 
حامد زارعی گفت: اولین جشنواره "کتاب خوان و رسانه" با هدف دریافت آثار منتشر شده خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار می شود.
حامد زارعی، مدیرکل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: دبیرخانه مجازی اولین جشنواره "کتاب خوان و رسانه" با هدف دریافت آثار منتشر شده خبرنگاران و اصحاب رسانه همزمان با بهره برداری از پایگاه اطلاع رسانی و سامانه ثبت نام آغاز به کار کرد.

وی ادامه داد: بر این اساس خبرنگاران و اصحاب رسانه می توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این جشنواره به نشانی (festivalpl.ir) و ثبت نام، آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

این مقام مسئول تصریح کرد: اولین جشنواره "کتاب خوان و رسانه" با هدف زنده نگه داشتن فضای کتابخانه و کتابخوانی با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و اهمیت نقش مطالعه، تقویت ارتباط رسانه ها با کارکنان نهاد کتابخانه های عمومی کشور، مدیران کشوری و استانی و اعضای کتابخانه های عمومی، برگزار می شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان ادامه داد: از دیگر اهداف برگزاری آن مسئولیت پذیری اصحاب رسانه در قبال خدمات و برنامه‌های کتابخانه های عمومی، ایجاد زمینه شکوفایی استعدادها و خلاقیت اصحاب رسانه در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه و آشنایی بیشتر مردم ایران اسلامی با ظرفیت های فرهنگی، خدمات و برنامه‌های موجود در نهاد کتابخانه های عمومی کشور و در نهایت توسعه گفت و گوهای عمومی و نخبگانی درباره کتابخانه های عمومی است.
 
وی گفت: این جشنواره در سال پایانی قرن در موضوعات کتابخانه، کتابدار، کتاب خوان، اهدای کتاب، کتابخانه و خانواده، مسئولیت اجتماعی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، ترویج فرهنگ مطالعه، برگزاری محافل تخصصی در طول سال با رویکرد مورد نیاز ملی و استانی مانند: "محافل ادبی"، "فضای مجازی و کتابخانه"، "توجه به نقش آموزش در کتابخانه های عمومی" و... برگزار می‌شود.

این مقام مسئول اظهار کرد: فعالان عرصه رسانه و خبرنگاران سیستان و بلوچستان هم می‌توانند آثار منتشر شده خود را از تاریخ ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ تا ۱ بهمن ماه به دبیرخانه مجازی این جشنواره ارسال کنند.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۱۳۷


ارسال