جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ ,26 February 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۰
دبیر همایش ملی "چالشها و راهکارهای تعالی نهاد خانواده در مذاهب اسلامی" مطرح کرد؛
بررسی فرصت ها و تهدیدهای فضای مجازی در خانواده/ 5 پیش همایش با محوریت آسیب های اجتماعی برگزار می شود
 
احسان سامانی گفت: دومین پیش نشست همایش ملی "چالشها و راهکارهای تعالی نهاد خانواده در مذاهب اسلامی" با عنوان "خانواده، فضای مجازی و شبکه های اجتماعی (فرصت ها و تهدیدها) پنج شنبه 9 بهمن ماه جاری برگزار می شود.
احسان سامانی، مدیر گروه فقه و مبانی حقوق اسلامی دانشگاه سیستان و بلوچستان و دبیر علمی همایش ملی "چالشها و راهکارهای تعالی نهاد خانواده در مذاهب اسلامی با محوریت آسیب های اجتماعی" در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: این همایش 2 روزه در 15 و 16 اسفندماه برگزار می شود.

وی ادامه داد: مقالات ارسال شده به این نشست در مجلات معتبر به چاپ می رسد و درجه آی سی دارد، برای برگزاری با کیفیت این همایش ملی، پنج پیش همایش تعریف شده است.

عضو هیئت علمی دانشگاه سیستان و بلوچستان اظهار کرد: پیش همایش یا نشست اول با عنوان ازدواج بین مذاهب پنج گانه اسلامی با حضور چهار استاد از حقوق جزا، حقوق خصوصی، ادیان و علوم قرآنی برگزار شد.

سامانی تصریح کرد: این نشست با 2 نگاه پیش و پس از ازدواج بین مذاهب انجام شد تا زوجین در زندگی خود موفق باشند.

دبیر علمی همایش ملی "چالشها و راهکارهای تعالی نهاد خانواده در مذاهب اسلامی" اظهار کرد: دومین پیش نشست این همایش با عنوان "خانواده، فضای مجازی و شبکه های اجتماعی (فرصت ها و تهدیدها) پنج شنبه 9 بهمن ماه جاری برگزار می شود.

سامانی ادامه داد: برای این همایش سه استاد جامعه شناس، روانشناس و فقه و حقوق اسلامی به بررسی ابعاد تهدید و فرصت های فضای مجازی برای خانواده ها می پردازند.

مدیر گروه فقه و مبانی حقوق اسلامی دانشگاه سیستان و بلوچستان بیان کرد: سه نشست دیگر هم در قم تعریف با موضوعات فقر و حقوق خانواده، ظرفیت فقه و حقوق خانواده در همگرایی جهان اسلام و تدوین قوانین واحد بین مذاهب اسلامی و تاثیر فقه حکومتی در حقوق خانواده است.

وی اظهار کرد: هدف از برگزاری این نشست ها ارائه و کمک به برگزاری همایش ملی "چالشها و راهکارهای تعالی نهاد خانواده در مذاهب اسلامی با محوریت آسیب های اجتماعی" است و در صورتی که مقالات خوبی به این نشست ارسال شود در مجلات ملی به چاپ می رسد.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۳۶۱


ارسال