دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ,1 March 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۲
جلوه ای دیگر از میهمان نوازی مردم سیستان و بلوچستان؛
هنر دست بانوان بلوچ به برترین های دوومیدانی ایران اهدا شد/قهرمانی بانوی سیستان و بلوچستان در رقابت های کشوری
 
رئیس هیئت دوومیدانی سیستان و بلوچستان گفت: اهدای هنر ارزشمند دست بانوان بلوچ به نفرات برتر دوومیدانی کشور جلوه ای دیگر از میهمان نوازی مردم سیستان و بلوچستان بود.
ایرج رستم زهی، رئیس هیئت دوومیدانی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: بر اساس سنت میهمان نوازی مردمان سیستان و بلوچستان، صنایع دستی این استان به ویژه سوزن دوزی که بهترین سرمایه بانوان بلوچ و یکی از بهترین هنر دستی کشور به پاس قدردانی از حضور دوومیدانی کاران سراسر جمهوری اسلامی ایران در چابهار، به آن ها اهدا شد.

وی ادامه داد: در حالی که زنان بلوچ با زحمات زیادی و با دستان خود سوزن می زنند تا این نقش و نگاره ها به عنوان نماد سیستان و بلوچستان روی پارچه نمایان شود و آن را با جان و دل به ورزشکاران اهدا شد، مورد انتقاد برخی قرار می گیرد و از آن به عنوان رو بالشتی یاد می کنند.

رستم زهی اضافه کرد: رقابت های دوی صحرانوردی قهرمانی کشور به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهید سلیمانی و دهه فجر در ۲ بخش آقایان و بانوان به میزبانی چابهار و با همکاری منطقه آزاد برگزار شد.
 

 
وی گفت: رقابت آقایان در این دوره به مسافت ۱۰ کیلومتر و با حضور ۶۰ ورزشکار در قالب ۱۴ تیم برگزار شد که در نتیجه انفرادی جعفر مرادی از تهران، مسعود بیات از البرز و مرتضی بیرانوند از لرستان به جایگاه اول تا سوم دست یافتند.

این مقام مسئول اذعان کرد: برای اولین بار در تاریخ سیستان و بلوچستان، نماینده این استان عنوان قهرمانی تیمی را ازآن خود کرد، تهران دوم و آذربایجان غربی سوم شد.

وی گفت: در بخش بانوان هم مسابقات به مسافت ۱۰ کیلومتر برگزار شد که در نهایت پریسا عرب از سیستان و بلوچستان قهرمان شد، سمیرا خداترس از خراسان رضوی و پریچهر شاهی از تهران در جایگاه دوم و سوم ایستادند.

به گفته رستم زهی، در نتیجه تیمی اصفهان اول، تهران دوم و آذربایجان غربی سوم شد، علاوه بر اهدای دسترنج بانوان بلوچ که ارزش ریالی آن کمتر از پاداش نبود، از سوی فدراسیون دوومیدانی و اداره کل ورزش و جوانان استان به نفرات اول تا سوم این دوره به ترتیب پنج، سه و ۲ میلیون تومان جایزه نقدی اهدا شد، برای پریسا عرب به عنوان قهرمان این مسابقات از سوی هیئت دوومیدانی پاداش ویژه سه میلیون تومانی تعلق گرفت.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۴۵۱


ارسال