دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ,1 March 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۱
سرپرست مدیریت امور اجتماعی دادگستری سیستان و بلوچستان خبر داد؛
ورود 12 آیتم در سبد مداخلات خشونت علیه زنان/ برنامه های کنترل اجتماعی خشم در سیستان و بلوچستان آغاز شده است
 
غلامرضا باغ شیرین گفت: 12 آیتم در سبد مداخلات خشونت علیه زنان انتخاب شد که سه مورد فردمدار و خانواده مدار، سه مورد جامعه مدار، سه آیتم هم موقعیت مدار و سه بخش هم حقوقی، قضایی و توانمندسازی بوده است.
غلامرضا باغ شیرین، سرپرست مدیریت امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: مجموعه پیشگیری از وقوع جرم از سال گذشته برنامه عملیاتی سبد مداخلات را ایجاد کرد و سال گذشته با توجه به آمار، شهر سراوان پایلوت بود که امسال زاهدان هم اضافه شده است.

باغ شیرین افزود: در برخی از افرادی که سابقه اعتیاد دارند خانواده کنترل اجتماعی روی فرزند ندارد و افرادی که سوءمصرف دارند برای تامین مخارج اعتیاد به سرقت های مقرون به آزار روی می آورند که از انواع خشونت است.

وی اظهار کرد: توانمندی خانواده های طلاق در زمینه تربیت فرزندان، آموزش خانواده های زندانی، فرآیند آموزش خانواده های دارای مجرمان سابقه دار آغاز شده است.

سرپرست مدیریت امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل سیستان و بلوچستان عنوان کرد: اجرای طرح والدین دوستدار کودک با همکاری آموزش و پرورش و شهرداری آغاز شده است، پیشگیری های رشد مدار و طرح نماد با آموزش و پرورش و نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان و غربالگری آن ها همراه بوده است که از دانش آموزان خود اظهاری درباره کتک خوردن از پدر و مادر و یا بحث والدین خود اظهاری می شود.

این مقام قضایی عنوان کرد: تشویق شهروندان به رانندگی عاری از خشونت، ارتقای فرهنگی شکیبایی، آموزش رفتار کرامت مدارانه به کارمندان در همه زمینه های شغلی، فرهنگ کار بودن توهین و تهدید، آموز، افزایش سواد رسانه ای برای کاهش خشونت در فضای مجازی، تشویق نشاط اجتماعی در میان دانش آموزان از اقدامات انجام شده در زمینه کنترل خشونت است.

سرپرست مدیریت امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل سیستان و بلوچستان اظهار کرد: تبلیغات محیطی در زمینه عواقب پرخاشگری، اجتناب رسانه های گروهی از ترویج رفتارهای خشن، کنترل اجتماعی خشونت با تجهیز مجتمع ها به فضاهای فرهنگی و ورزشی، ترغیب دانشگاه برای تدوین پایان نامه ها و برگزاری همایش در این زمینه از دیگر اقدامات انجام شده در این زمینه است.

12 آیتم در سبد مداخلات خشونت علیه زنان

این مقام قضایی اظهار کرد: دادگاه کودکان و اطفال و دفتر حمایت از زنان و حقوق خانواده هم در زمینه پیشگیری از خشونت در معاونت پیشگیری از وقوع جرم راه اندازی شده است.

باغ شیرین تصریح کرد: توانمندسازی زنان دارای تجربه طلاق و یا فوت همسر، اشتغال آن ها با همکاری آموزش فنی و حرفه ای و تعاون کار و رفاه اجتماعی، ارائه خدمات مشاوره و حمایتی برای خانواده های دارای افراد توان یاب، گسترش فرهنگ گزارش خشونت توسط زنان یز از مواردی است که در زمینه خشونت پیگیری شده است.

وی اظهار کرد: ارائه موفقیت های زنان ایران در محیط های عمومی شهری هم به تازگی تصویب شده و نقش دانشگاه در کاهش خشونت علیه زنان هم از اقدامات دیگر انجام شده است.

این مقام قضایی عنوان کرد: در زمینه واژه خشونت که دارای 14 مصداق است هیچ مجموعه ای به اندازه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم کار نکرده است و الگوی ما هم کاملا دموکراسی است و با برگزاری جلساتی با حضور مدیران کل سبد مداخلات بررسی می شود و با اولویت بندی موارد بر اساس آن ها رای گیری و برنامه ریزی می شود.

سرپرست مدیریت امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل سیستان و بلوچستان اظهار کرد: در سبد خشونت علیه زنان 12 آیتم در سبد مداخلات خشونت علیه زنان انتخاب شد که سه مورد فردمدار و خانواده مدار، سه مورد جامعه مدار، سه آیتم هم موقعیت مدار و سه بخش هم حقوقی، قضایی و توانمندسازی بوده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۴۶۱


ارسال