دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ,1 March 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۱
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی مطرح کرد؛
برخورد جدی قوه قضاییه با فساد مالی افراد منتسب به مقامات / فقط 20 درصد ارز 4200 تومانی صرف واردات کالاهای اساسی شد
 
اسماعیل حسین زهی گفت: بر اساس گزارشات شاید 20 درصد ارز تخصیص داده شده برای تامین نیازهای اساسی مردم مورد استفاده قرار گرفته است و این موضوع نارضایتی مقام معظم رهبری را هم در برداشت و دستگاه های نظارتی هم پیگیر هستند تا هرچه زودتر سرمایه ملی به داخل کشور بازگردد.
اسماعیل حسین زهی، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: قوه قضاییه مستقل است و باید پشتیبان مردم باشد، مردم از این قوه انتظار دارند میان افرادی که جرمی انجام می دهند هیچ نوع تبعیضی قائل نشود، چه مردم عادی و چه افرادی که به شخصیت های مهم منتسب هستند.

وی ادامه داد: انتظار می رود تبعیضات برطرف و عدالت برقرار شود و نباید تفاوتی در این زمینه وجود داشته باشد، در جامعه اگر مردم ببینند با افرادی که تخلف می کنند برخورد نمی شود دچار بی انگیزگی می شوند.

نماینده مردم خاش، میرجاوه و تفتان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: از روزی که آیت الله رئیسی ریاست این قوه را برعهده گرفت اقدامات خوبی انجام شد، در خود این قوه افرادی که سوءاستفاده کردند دستگیر و یا انفصال از خدمت شده اند و جرم آن ها در حال رسیدگی است.

حسین زهی اظهار کرد: بر این اساس انتظار می رود این برخورد در استان ها و شهرستان ها هم صورت بگیرد، زیرا برخی افرادی که مرتکب خلافی می شوند با آن ها برخورد نمی شود و این برای مردم بی انگیزگی ایجاد می کند.

وی عنوان کرد: در 2 سال اخیر با بسیاری از افراد و مقاماتی که آلوده به فساد مالی شدند برخورد شده و به اعمال آن ها رسیدگی می شود، امیدواریم این موضوع برای همه افراد تعمیم داده شود، قوه قضاییه مامن امنی برای مردم است و باید بیشتر به این موضوعات توجه داشته باشد.

این نماینده اظهار کرد: ارز چهار هزار و دویست تومانی برای واردات برخی از اقلام خاص مانند دارو، روغن، شکر و... اختصاص داده شد، اما متاسفانه برخی از افراد از این ارز استفاده کردند و کالاهایی را که مورد نیاز مردم نبود وارد شد، افرادی از این ارز استفاده کردند که نزدیک به مقامات بودند.

20 درصد ارز 4200تومانی برای تامین نیازهای اساسی مردم استفاده شد

حسین زهی عنوان کرد: در این زمینه دیوان محاسبات سازمان بازرسی گزارش کامل را ارائه داده و مقداری از این ارز به خزانه دولت برگشت داده شده است.

وی گفت: امیدواریم ارز با این وضعیت که ما در تحریم های ظالمانه قرار داریم با اقدامات بانک مرکزی، قوه قضاییه، وزارت اقتصاد و دارایی به خزانه بازگردد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بر اساس صحبت ها، قرار است افراد این ارز را با نرخ روز به کشور باز گردانند، زیرا سرمایه مردم است و متعلق به قشر خاصی نیست.

حسین زهی افزود: بر اساس گزارشات شاید 20 درصد ارز تخصیص داده شده برای تامین نیازهای اساسی مردم مورد استفاده قرار گرفته است که امیدواریم به خزانه بازگردد.

وی بیان کرد: این موضوع نارضایتی مقام معظم رهبری را هم در برداشت و دستگاه های نظارتی هم پیگیر هستند تا هرچه زودتر سرمایه ملی به داخل کشور برگردد.

نماینده مردم خاش، میرجاوه و تفتان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در دولت های گذشته و این دولت برخی از افراد منتسب به کابینه، دچار فساد مالی شدند که اگر از همان ابتدا با آن برخورد می شد این تکرار را شاهد نبودیم که ممکن است به دلیل تعامل سران با یگدیگر بوده باشد.

حسین زهی ادامه داد: با پیگیری های مقام معظم رهبری و اقدامات آیت الله رئیسی امیدواریم در دولت های دیگر این موضوعات تکرار نشود، زیرا نگاه مردم تغییر می دهد.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۴۸۲


ارسال