يکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ ,28 February 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۶
مدیرکل بنیاد مسکن سیستان و بلوچستان خبر داد؛
شناسایی ۳۴ هزار قطعه برای ساماندهی حاشیه شهر زاهدان/ ۲۶۰ هزار حاشیه نشین در مرکز سیستان و بلوچستان زندگی می کنند
 
خلیل منبتی گفت: در حاشیه شهر زاهدان نزدیک به ۳۴ هزار قطعه را با عکس هوایی شناسایی و ضبط کردیم و ۱۸ هزار خانوار در این مناطق ساکن هستند و از این تعداد هفت هزار نفر مراجعه و تکمیل پرونده دارند که مشارکت و همکاری مردم سبب افزایش سرعت می شود.
خلیل منبتی، مدیرکل بنیاد مسکن سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: ساماندهی حاشیه شهر زاهدان و چابهار طی تفاهم نامه ای بین وزیر راه  و شهرسازی، استاندار و رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی منعقد شد که در استان توسط بنیاد مسکن انجام می شود.

این مقام مسئول اظهار کرد: ساماندهی حاشیه شهر زاهدان یکی از اقدامات در حال انجام است، ۴۴ درصد جمعیت زاهدان حاشیه نشین هستند و حدودا ۲۶۰ هزار نفر را شامل می شود و ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی برای آن ها پیش بینی شده که در حال احداث است.ِ

مدیرکل بنیاد مسکن سیستان و بلوچستان اظهار کرد: در حاشیه شهر زاهدان حدود 6 منطقه برای ساماندهی در نظر گرفته شده  که دایی آباد، کارخانه نمک، کریم آباد، باباییان، شیرآباد، قاسم آباد مناطق هدف در فاز اول هستند و حدود هزارو ۵۵۲ هکتار مساحت دارند.

شناسایی ۳۴ هزار قطعه با سکونت ۱۸ هزار خانوار

منبتی گفت: در حاشیه شهر زاهدان نزدیک به ۳۴ هزار قطعه را با عکس هوایی شناسایی و ضبط کردیم و ۱۸ هزار خانوار در این مناطق ساکن هستند و از این تعداد هفت هزار نفر مراجعه و تکمیل پرونده دارند که مشارکت و همکاری مردم سبب افزایش سرعت می شود.

وی اظهار کرد: صدور سند توسط اداره کل ثبت اسناد و صدور پروانه از سوی شهرداری زاهدان به افزایش سرعت روند اجرای کار کمک می کند، همکاری همه دستگاه های اجرایی و خود مردم می تواند به روند کار سرعت دهد.

مدیرکل بنیاد مسکن سیستان و بلوچستان بیان کرد: با تامین اعتبارات فاز بندی انجام و بخشی از این پهنه در حال کار است، از جمله در کشاورز هشت ،۶۰۰ متر طول که حدود ۱۸ هزار مترمربع است و پیربخش ۷۰۰ مترطول با مساحت ۱۶ هزار و ۷۰۰ متر مربع معابر جدول گذاری، آسفالت و زیرسازی شده است.

وی افزود: خیابان سیستان هزار و چهارصد متر مسیل داشت و با احتساب ۲ خیابان اطراف آن نزدیک به ۳۵ هزار متر مربع آسفالت داشتیم، مسیل ابوذر هم ۲۱ هزار مترمربع آسفالت و زیرسازی انجام شد.

منبتی گفت: خیابان آزادی زاهدان ۴۲ هزار مترمربع آسفالت که همه این موارد در پنج ماه اخیر انجام شد، زیرا اعتبارات شهریورماه امسال به دست ما رسید.

۵۰ میلیون تومان تسهیلات و ۲۵ میلیون تومان بلاعوض
 
این مقام مسئول عنوان کرد: همه محورهای دایی آباد، حاجی آباد زير سازي شد، سوله ای را هم تجهیز کردیم تا بنياد مسكن و تمام دستگاه هاي اداري مرتبط، شهرداري و بانک ها هم حضور داشته باشند و مردم سرگردان در ادارات نباشند و کار خود را در همان جا انجام دهند.

مدیرکل بنیاد مسکن سیستان و بلوچستان بیان کرد: در رابطه با کارهای فرهنگی نشست هاي زیادی با مردم برگزار و از طرفي تخلیه زباله ها و لجن برداری خیابان های حاشیه شهر زاهدان در چندين نوبت انجام شد.

منبتی گفت: میزان تسهیلات هم ۵۰ میلیون تومان با کارمزد ۴ درصد و سه نفر ضامن زنجیره ای و مبلغ ٢٥ ميليون تومان بلاعوض مي باشد.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۱۵۸


ارسال