چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,21 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۰
مدیرکل بنیاد مسکن سیستان و بلوچستان خبر داد؛
شناسایی ۱۴هزار قطعه برای ساماندهی حاشیه شهر چابهار/ ۷۷۰۰ خانواده برای بهسازی منازل همکاری کردند
 
خلیل منبتی گفت: چابهار ۱۴ سکونتگاه غیررسمی دارد که ۶ مورد در محدوده این شهر از سال ۹۸ به بنیاد مسکن واگذار شد و و از طریق عکس هوایی ۱۴ هزار قطعه را شناسایی کردیم و هفت هزار و هفتصد خانواده هم در این زمینه همکاری کردند.
خلیل منبتی، مدیرکل بنیاد مسکن سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: ساماندهی حاشیه شهر زاهدان و چابهار طی تفاهم نامه ای بین وزیر راه  و شهرسازی، استاندار و رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی منعقد شد که در استان توسط بنیاد مسکن انجام می شود.

وی بیان کرد: حاشیه شهر چابهار یکی از مکان هایی است که ۲۸۳ هزار نفر جمعیت دارد و مناظر نازیبایی در اطراف این شهر ایجاد کرده است که باید ساماندهی شود.

منبتی بیان کرد: چابهار ۱۴ سکونتگاه غیررسمی دارد که ۶ مورد در محدوده این شهر از سال ۹۸ به بنیاد مسکن واگذار شد و و از طریق عکس هوایی ۱۴ هزار قطعه را شناسایی کردیم و هفت هزار و هفتصد خانواده هم در این زمینه همکاری کردند.

این مقام مسئول اظهار کرد: یک میلیون و پانصد هزار مترمربع معابر چابهار تسطیح و آماده سازی شده است و چندین تن زباله از آن جا تخلیه، ۱۰۰ هزار مترمربع زیرسازی و ۳ هزار و ۱۵۰ مترطول جوی و جدول انجام شد.

مدیرکل بنیاد مسکن سیستان و بلوچستان گفت: همچنین خاک برداری ۱۰ هزار مترمکعب و خاکریزی پنج هزار مترمکعب و حمل نخاله ۵۰۰ مترمکعب از این مناطق تاكنون صورت گرفته و ادامه كار با تامين اعتبار سرعت بيشتري خواهد گرفت.

این مقام مسئول عنوان کرد: از طریق پیگیری هایی در تهران مقرر شد مصالح با قیمت پایین تر به مردم داده شود، اما با این وجود از اوایل سال ۹۹ و گرانی های زیاد کار ما لطمه خورد و مردم که می خواستند خانه های خود را بسازند براي اتمام ساختمان بودجه کم آوردند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۱۶۰


ارسال