يکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ ,28 February 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۰
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
آغاز هفتمین همایش قیام عاشورا از دیدگاه اهل سنت با برگزاری پنل های علمی
 
سلطانعلی میر گفت: هفتمین همایش قیام تاریخی عاشورا از دیدگاه اهل سنت با برگزاری پنل های علمی در زاهدان آغاز به کار کرد.
سلطانعلی میر، دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد:  هفتمین همایش بین المللی قیام تاریخی عاشورا از دیدگاه اهل سنت از روز گذشته به صورت حضوری و مجازی به میزبانی زاهدان آغاز به کار کرده است.

وی ادامه داد: در روز اول برگزاری این رویداد، پنل های علمی برپا شد و امروز نیز همایش با حضور میهمانان داخلی و خارجی و سخنرانانی از کشور های پاکستان، افغانستان، لبنان و هند  اجرا می شود.

میر یکی از اهداف برگزاری همایش بین المللی قیام تاریخی عاشورا را که با پیشنهاد اساتید و دانشجویان اهل سنت سیستان و بلوچستان 6 مرحله را پشت سر گذاشته است، ایجاد همدلی و وحدت بین مذاهب اسلامی اعلام و اظهار کرد: امام حسین (ع) و واقعه کربلا یکی از مشترکات اسلامی دینی مسلمانان چه شیعه و چه سنی و نماد ظلم ستیزی و احیاگر اسلام ناب محمدی است.

وی با اشاره به مقالات ارسالی به این همایش گفت: ۲۰۰ مقاله داخلی و خارجی از کشورهای لبنان، هند، پاکستان و افغانستان به دبیرخانه علمی همایش ارسال شده که از این تعداد مقالات ۸۰ مقاله به عنوان برگزیده انتخاب و در نهایت ۴۰ مقاله برتر مشخص شد.
 

به گفته این مقام مسئول، ۱۶ مقاله به صورت حضوری و مجازی به  عنوان مقالات قابل ارائه در پنل های علمی مورد داوری داوران علمی از اساتید دانشگاه  و علمای تسنن  و تشیع  قرار گرفت.

وی افزود: امروز آیین افتتاحیه و اختتامیه این همایش  با سخنرانی علما و اساتید داخلی و خارجی تشییع و تسنن و ارائه دو مقاله خارجی برگزار می شود، در این همایش به همت روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان نمایشگاه عکس شهدای وحدت افتتاح و عکس شهدای اهل سنت این استان در معرض  دید شرکت کنندگان قرار گرفت.

انتهای پیام/ 

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۱۹۶


ارسال