چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,21 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
عبدالنبی کرد با بیان اینکه خط مردم و عشایر از اشرار، معاندان و ضد انقلاب جداست،گفت: تعرض به بیت المال در قانون و شرع جایگاهی ندارد و محکوم است.
عبدالنبی کرد، یکی از سران و بزرگان طوایف سیستان وبلوچستان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: با توجه به اینکه امام راحل (ره) فرموده اند همه ما در کشور مکلف هستیم که در جهت امنیت پایدار قدم برداریم، امنیت به این سادگی به دست نیامده است و در این راه شهدای زیادی را تقدیم انقلاب کرده ایم.

وی ادامه داد: یکی از افتخارات ما عشایر این است که سال هاست از مرز و کشورمان حفاظت می کنیم، عشایر سیستان و بلوچستان مملکتشان را مانند مادرشان می دانند و دوست داشتن کشور از جایگاه خاصی در میان آن ها برخوردار است.

کرد افزود: همانطور که فردوسی گفت هر که را "مهر وطن در دل نباشد کافر است معنی حب و وطن فرموده پیغمبر است" حب به وطن در دل عشایر جایگاه خاصی دارد و با همین رویکرد بیش از یک قرن از کشور دفاع کردند و با دشمنان در نبرد بودند.

وی گفت:بی احترامی و پایین کشیدن پرچم مزین به نام مبارک رسول اکرم (ص) تقابل مستقیم با مواضع اسلام است؛ قطعا خط این اقدام از بلاد کفر صادر شده است،ضد انقلاب و مافیای سوخت از احساسات مردم سوء استفاده کردند و برخی متاسفانه تحت تاثیر یکسری صحبت ها قرار گرفتند و حرکات ناشایستی انجام دادند، اگر این کار را از طریق قانون انجام می دادند، مشکلشان به مراتب راحت تر حل می شد.

کرد اذعان کرد: نظام جمهوری اسلامی از طرق مختلف به مطالبه گری و خواسته های مردم توجه می کند، حرکتی که طی روزهای اخیر پیش آمده مذبوحانه و ناشایست است که آن را محکوم می کنیم.

وی خطاب به مردم گفت: سعی کنید از کانال های صحیح اخبار را دنبال کنید و اجازه ندهید فتنه ها تکرار شوند.

به گفته کرد، از نظر قانون و شرع کسی حق ندارد به بیت المال تعرض کند، چنین اقدامی توجیهی ندارد، پیامبر (ص) فرمودند که "خارترین مردم کسی است که اهانت کند"، بنابراین حتی حق اهانت به کسی را نداریم، چه برسد که بخواهیم بیت المال را تخریب کنیم، این کار درستی نیست و محکوم می شود.

وی با اشاره به این که خط مردم و عشایر از اشرار، معاندان و ضد انقلاب جداست، عنوان کرد: تقدیم شهدای بی شماری در مسیر انقلاب و دفاع از وطن، نمایانگر این مهم است، به طور قطع حول محور ولایت ادامه دهنده راه شهدا خواهیم بود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۴۵۵


ارسال