چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,21 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۴
مدیرکل آب های داخلی شیلات سیستان و بلوچستان خبر داد؛
تولید بیش از ۹۰ میلیون قطعه لارو و بچه ماهی در سیستان و بلوچستان/ توانمند سازی جوامع روستایی در دستورکار قرار گرفت
 
عیسی میرانی شاهرودی گفت: از ابتدای امسال ۶۰ میلیون و صد و بیست و پنج هزار قطعه لارو و ۳۰ میلیون و چهارصد و سی و دو هزار قطعه بچه ماهی در مرکز تکثیر زهک از گونه های کپور معمولی، آمور، فیتوفاگ، بیگ هد و سفیدک تولید شده است که در مجموع ۹۰ میلیون و پانصد و پنجاه و هفت هزار قطعه لارو و بچه ماهی را شامل می شود.
عیسی میرانی شاهرودی، مدیرکل آب های داخلی شیلات سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: از ابتدای امسال ۶۰ میلیون و صد و بیست و پنج هزار قطعه لارو و ۳۰ میلیون و چهارصد و سی و دو هزار قطعه بچه ماهی در مرکز تکثیر زهک از گونه های کپور معمولی، آمور، فیتوفاگ، بیگ هد و سفیدک تولید شده است.

وی ادامه داد: همچنین در این مدت چهار میلیون و نهصد هزار قطعه لارو و ۸۶۳ هزار و پانصد قطعه بچه ماهی در چاه نیمه چهارم زهک و ۵۵۰ هزار قطعه لارو در چهار منبع آبی در شهرستان نیمروز و یک میلیون لارو و بچه ماهی شیزوتوراکس در تالاب هامون حوزه شهرستان های هامون، هیرمند و نیمروز رهاسازی شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: در این بازه زمانی در ۲۰۶ منبع آبی جنوب استان هم ۲۳ میلیون و هشتصد هزار قطعه لارو و در ۵۵ منبع آبی هم یک میلیون و شصت و پنج هزار قطعه بچه ماهی رها سازی شده است.

مدیرکل آب های داخلی شیلات سیستان و بلوچستان عنوان کرد: برای توانمند سازی جوامع روستایی پروژه به وزن رسانی لارو و تولید بچه ماهی گرمابی در روستاهای زابل، زهک، هیرمند، هامون، نیمروز، زاهدان، ایرانشهر، سراوان انجام شد.

میرانی شاهرودی تصریح کرد: این پروژه تاکنون با رهاسازی ۱۴ میلیون و سیصد هزار قطعه در ۴۱ استخر در شهرستان های نامبرده انجام شده است.

وی اظهار کرد: همچنین در این مدت یک میلیون و سیصد و هفتاد و شش هزار قطعه بچه ماهی در هفتصد و سی و هشت استخر سیستان و بلوچستان رهاسازی شدند.

وی ادامه داد: برای افزایش بهره وری از امکانات محدود در حوزه آبزی پروری استان و ارائه راهکارهای فنی برای افزایش تولید، پروژه های الگویی پرورش ماهیان گرمابی اجرا می شود.

شاهرودی تصریح کرد: پروژه پرورش متراکم ماهی کپور معمولی در هامون و زهک در حال اجراست و در صورت موفقیت آمیز بودن از برنامه های قابل تعمیم در آینده برای کل سیستان و بلوچستان خواهد بود.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۵۶۸


ارسال