چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,21 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۸
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان خبر داد؛
کاهش 175 برابری کشفیات و دستگیری صیادان غیرمجاز/742 عدد ادوات شکار طی 11 ماه کشف شد
 
وحیدپورمردان از کاهش 175 برابری کشفیات و دستگیری صیادان غیرمجاز و کشف 742 عدد ادوات شکار طی 11 ماه امسال خبر داد.
وحید پورمردان، مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: یگان حفاظت محیط زیست این استان برنامه های مدونی را در حوزه وظایفش در دستور کار قرار داده که با انجام آن، تعداد کشف و دستگیری صیادان غیر مجاز در سال 99 به 112 فقره رسیده که نشان دهنده کاهش 175 برابری آن نسبت به سال گذشته و نشان از اهتمام این نیروها در خصوص حفظ و حراست از آبزیان و زیستگاه های آبی است.

وی ادامه داد: از ابتدای امسال ممانعت از شکار و جلوگیری از ورود متخلفان به زیستگاه ها و مناطق، از 188 مورد در سال گذشته به 281 مورد در سال جاری افزایش یافته است، امسال 13 قبضه اسلحه از متخلفان کشف شد که این آمار در سال 98 صفر بود، همچنین امسال 742 مورد کشف ادوات شکار گزارش شده که تعداد آن در سال گذشته 628 فقره بود.

پورمردان گفت: امسال 127 مورد ممانعت از تخریب و پنج هزار و هفت مورد جلوگیری از تعلیف دام و 147 فقره مهار آتش بوده است.

وی افزود: در سال 99، 12 هزار و چهارصد و بیست و شش برنامه آموزشی یک روز با محیط بان که به صورت گسترده و در مناطق دارای اهمیت از جمله جوامع محلی بهره بردار از تالاب ها و به ویژه تالاب هامون در شمال استان و در مناطق جنوبی در بین روستاییان میزبان گاندو با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان بیان کرد: تیم سایبری یگان حفاظت محیط زیست بر اساس هماهنگی ها و تفاهم نامه ها منعقد شده با پلیس فتای استان، ده ها تخلف زیست محیطی را در فضای مجازی کشف و از طریق پلیس فتا به دستگاه قضایی استان معرفی کردند که به طور مثال فقط در یک پرونده متخلف دستگیر شده به جزای یک میلیارد و هشتاد میلیون ریال جریمه محکوم شده است.

وی افزود: کاهش تخلفات در اثر نظارت شبانه روزی و برنامه ریزی متنوع گشت های یگان حفاظت و حضور سریع و همیشگی آن در مناطق از دیگر اقدام های انجام شده از سوی یگان حفاظت محیط زیست است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۵۹۵


ارسال