سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ ,20 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۰
نماینده مردم خاش در مجلس مطرح کرد؛
سهم ناچیز مردم سیستان و بلوچستان از صنعت و اشتغال/"رزاق"؛ طرحی که معیشت مرزنشینان را متحول می کند
 
اسماعیل حسین زهی گفت: سیستان و بلوچستان کارخانه و صنایع ندارد و مردم امیدوار به استخدام های دولتی هستند که ناچیز است، بنابراین اجرای طرح هایی چون "رزاق" می تواند معیشت مردم منطقه به ویژه مرزنشینان را متحول کند.
اسماعیل حسین زهی، نماینده مردم خاش، تفتان و میرجاوه در مجلس با اشاره به تلاش سپاه پاسداران برای عمران و آبادانی مناطق مرزی، در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: ایجاد امنیت، محرومیت زدایی، وحدت و بهبود معیشت از مهم ترین اقدام هایی است که این نهاد انقلابی در منطقه در دستور کار خود قرار داده است.
 
وی با اشاره به جذب و استخدام بسیاری از مرزنشینان در سپاه پاسداران افزود: این نهاد مردمی در ادامه برنامه های خدماتی خود برای مرزنشینان، طرح رزاق را در دستور کار قرار داد که این اقدام جای تقدیر دارد، چراکه اجرای این طرح به نفع مردمان مرزنشین است و پیشرفت آن ها را رقم می زند.
 
حسین زهی با بیان این که سپاه در حال بررسی است تا کل سیستان و بلوچستان در طرح رزاق قرار گیرد، گفت: این طرح در شعاع ۲۰ کیلومتری در حال انجام بود که با پیگیری های انجام شده به ۵۰ کیلومتر رسید و نیاز است که به کل استان تعمیم داده شود.
 
به گفته وی، سیستان و بلوچستان کارخانه و صنایع ندارد و مردم امیدوار به استخدام های دولتی هستند که ناچیز است، بنابراین اقدام های انجام شده در سپاه در صورتی که تسری پیدا کند، بیش از پیس مفید است و می تواند معیشت مردم را بهبود ببخشد.
 
نماینده مردم خاش در مجلس افزود: سپاه در زمینه محرومیت زدایی و عمران خدمات ارزنده ای را به مردم ارائه داده و همچنان در دست اجرا دارد، اقدام های امنیتی در مرز نیز توسط خود مردم با همکاری سپاه انجام می شود و باید از برنامه هایی که این نهاد مقدس در منطقه  انجام داده است، تقدیر کرد.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۶۷۲


ارسال