پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ ,20 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۴
مدیرکل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان:
سفرهای نوروزی با رعایت شیوه نامه های بهداشتی انجام می شود/ اپلیکیشن های مجازی؛ راهنمای سفر و خرید گردشگران در سیستان و بلوچستان
 
علیرضا جلالزایی گفت: سفرهای نوروزی در سیستان و بلوچستان با رعایت شیوه نامه های بهداشتی انجام می شود.
علیرضا جلالزایی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: سفرهای نوروزی در سیستان و بلوچستان با رعایت شیوه نامه های بهداشتی انجام می شود.

وی اظهار کرد: به دلیل بیماری کرونا تبلیغات کاهش یافته است، اما سفرها محدود نیست و طبق اعلامیه ستاد ملی مقابله با کرونا حتی سفر به شهرهای قرمز و نارنجی هم با رعایت کامل دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی آزاد است.

این مقام مسئول تصریح کرد: مسافران می توانند با رزرو هتل، بلیت هواپیما، قطار و اتوبوس سفر خود را آغاز کنند و در صورت نیاز تست کرونا هم انجام دهند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان عنوان کرد: تاکید وزارتخانه میراث فرهنگی بر این است که سفرها در قالب تورهای گروهی و خانوادگی انجام شود، بیشتر اقداماتی که در قالب سفرهای نوروزی صورت می گیرد از جمله نوروزگاه ها در فضای باز اجرا خواهد شد تا فردی به بیماری مبتلا نشود.

جلالزایی اظهار کرد: در جلسه ستاد بحران استان هم بر این موضوعات تاکید و مقرر شد دستگاه های اجرایی مانند میراث فرهنگی، هلال احمر، دانشگاه علوم پزشکی و ... که عضو ستاد اجرایی خدمات سفر هستند شهرستان به شهرستان نشست هایی را با اعضای این ستاد داشته باشند و شاخص های سفر و گردشگری در نوروز 1400 را بیان کنند.

وی گفت: امیدواریم با برنامه ریزی های انجام شده گردشگرانی که سیستان و بلوچستان را به عنوان مقصد خود انتخاب کرده اند با آرامش بیشتری به سفر بروند و در پایان مشکلی هم نداشته باشند.

این مقام مسئول تصریح کرد: در نوروز امسال تلاش می شود دستاوردهای اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان در سال های گذشته به نمایش گذاشته و از طریق اپلیکیشن، کتابچه، دفترچه و نقشه ظرفیت های این استان به گردشگران معرفی شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان عنوان کرد: همکاران ما در کنار دیگر گروه های ستاد اجرایی خدمات سفر در قالب نوروزگاه ها در مسیرهای ورودی استان حضور دارند و راهنمایی های لازم را به گردشگران ارائه می دهند.

اپلیکیشن های نوروزی؛ راهنمای سفر و خرید گردشگران

جلالزایی بیان کرد: در اپلیکیشن خاصی که برای نوروز طراحی شده است، مسافران و گردشگران برای خرید در سیستان و بلوچستان به مکان هایی که تخفیف دارند راهنمایی می شوند.  

وی افزود: چابهار ظرفیت های گردشگری زیادی دارد و خیل عظیمی از مردم سیستان و بلوچستان نیز به گردشگران خواهند پیوست و به همین دلیل ممکن است با مشکلات اقامتی مواجه شویم که لازم است مسافران برای اقامت خود برنامه ریزی داشته باشند.

این مقام مسئول اظهار کرد: گردشگران می توانند از اپلیکیشن ها و کیوسک های اطلاع رسانی گردشگری در مبادی ورودی شهر جانمایی شده است استفاده کنند تا با مشکلی در این زمینه رو به رو نشوند.

وی تصریح کرد: برای اقامت در استان هماهنگی های لازم را انجام دهند و از راهنمایان راهنمایی های لازم را دریافت کنند، تاکید می شود از چادر زدن و اتراق در فضای باز اجتناب کنند تا دچار دردسر و مخاطرات سفر نشوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان عنوان کرد: دستگاه های عضو ستاد اجرایی خدمات سفر آماده رقم زدن سفر خوب برای مسافران هستند و ارزیابی مثبت و قابل تاثیری بر روی شاخص های گردشگری و گردشگری فرهنگی داشته باشند.

جلالزایی بیان کرد: وظیفه ذاتی این اداره کل تسهیل سازی سفر برای گردشگران و مسافرانی است که این استان را به عنوان مقصد خود انتخاب می کنند تا میزبان خوبی برای آن ها در این استان پهناور و سرزمین ناشناخته ها باشیم.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۸۸۲


ارسال