سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ ,20 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۶
نماینده مردم چابهار در مجلس مطرح کرد؛
پایان مشکلات آبی پرتنش ترین منطقه جنوب شرق کشور/پروژه های آبرسانی در سواحل مکران شتاب گرفت
 
معین الدین سعیدی گفت: سال گذشته اقدام های بسیار خوبی در جنوب سیستان و بلوچستان برای رفع مشکلات آبی مردم صورت گرفت و با شتاب گرفتن پروژه ها، در حوزه تلنگ به عنوان پرتنش ترین منطقه، 40 روستا آبدار شد.
معین الدین سعیدی، نماینده مردم چابهار در مجلس در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: با توجه به جدیت موضوع آب در سواحل مکران و دیگر نقاط جنوب استان، پیگیری هایی انجام شد و با مطالبه گری صحیح و اصولی مردم در روزهای پایانی 99 اتفاق های خوبی در این بخش صورت گرفت.
 
وی ادامه داد: در حوزه تلنگ که بیشترین تنش آبی را تجربه می کرد 40 روستا آبدار و مجتمع دلگان تا روستای لکو کج نیز وارد مدار شد، پروژه بریس با سرعت در دست اجراست، خط قدیم مجتمع 260 روستایی تلنگ و پیرسهراب تا 31 تیر ماه امسال به خط جدید وصل و آب پایدار می شود.
 
سعیدی اضافه کرد: تنها حوزه ای که نتوانستیم اقدام آنچنانی انجام دهیم، دهستان کمبل سلیمان است که هنوز تدبیری برای مردم آن نشده و تلاش ما این است که با اعتباراتی که در بودجه 1400 پایدار شده، مشکل ساکنان این منطقه، هلنچکان قصرقند و دیگر مناطقی که دچار مشکل آبی هستند، مرتفع شود.
 
وی اضافه کرد: به منظور پیگیری موضوع طی روزهای اخیر با حضور مسئولانی از شرکت آبفا بازدید کاملی از همه پروژه های آبی حوزه انتخابیه صورت گرفت که خوشبختانه برخی طرح ها در روزهای پایانی 99 به بهره برداری رسیده و دیگر پروژه ها نیز شتاب گرفته است.
 
بر اساس این گزارش، شهریور ماه سال گذشته بود که معین الدین  سعیدی در گفت و گویی با خبرنگار ما از مشکلات حوزه آبی گلایه خود را با جدیت مطرح کرد که این مصاحبه با عنوان ندای تشنگی مردم جنوب شرق کشور شنیده نمی شود/پرپر شدن کودکان در سایه بی تدبیری وزارت نیرو منتشر شد، خرسندیم که در این خبر به اطلاع هم استانی ها این موضوع را برسانیم که با پیگیری های رسانه ای و نمایندگان، ندای تشنگی مردم شنیده و عزم مسئولان برای رفع این مشکلات جزم شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۲۲۲


ارسال