سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ ,20 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۴
مدیرکل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
حضور حدود یک میلیون گردشگر در سیستان و بلوچستان
 
علیرضا جلالزایی گفت: از 25 اسفند 99 تا 14 فروردین ماه نزدیک به یک میلیون گردشگر در سیستان و بلوچستان آمد و شد داشتند که شامل گردشگران داخل و خارج استانی بودند.
علیرضا جلالزایی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: با توجه به اینکه در نوروز 1400 هم کرونا وجود داشت با رعایت همه شیوه نامه های بهداشتی ابلاغی از ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا به ستاد ملی سفر و دستگاه های زیر مجموعه آن سفرها انجام شد.

وی ادامه داد: از 25 اسفند 99 تا 14 فروردین ماه نزدیک به یک میلیون گردشگر در سیستان و بلوچستان آمد و شد داشتند که شامل گردشگران داخل و خارج استانی بودند.

این مقام مسئول اظهار کرد: حتی اعلام شده بود سفر در شهرهای نارنجی و قرمز هم با رعایت شیوه نامه های بهداشتی ایرادی ندارد، سیستان و بلوچستان هم از این قاعده مستثنی نبود، به جز چابهار که فرماندار آن شهرستان تصمیم گرفت بنابر دلایلی محدودیت هایی را در این شهرستان اجرایی کند تا از افزایش آمار بیماران کرونایی جلوگیری شود.

جلالزایی عنوان کرد: سفرهای انجام شده در سیستان و بلوچستان بسیار تاثیرگذار بود، مردم از خدمات ارائه شده راضی بودند و این موضوع سبب شد ظرفیت های گردشگری سیستان و بلوچستان در نگاه گردشگران بیش از پیش آشکار شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان بیان کرد: با توجه به ظرفیت تخت های خالی موجود در استان گردشگران وارد سیستان و بلوچستان شدند، همچنین عده زیادی از آن ها طبیعت و اقامتگاه های بوم گردی را برای اسکان برگزیده بودند.

جلالزایی بیان کرد: بسیاری از گردشگران هم شیوه نامه های بهداشتی را رعایت می کردند و امیدواریم موج چهارم کرونا که گفته می شود بعد از اتمام سفرهای نوروزی خود را نشان می دهد در سیستان و بلوچستان رخ ندهد و مسافران خروجی از این استان هم درگیر این بیماری نشده باشند.

وی گفت: ظرفیت های سیستان و بلوچستان کامل و متنوع است که می تواند در هر فصلی از سال گردشگرانی را به خود جذب کند، این آمد و شدهای گردشگری می تواند روی نگاه سرمایه گذاران تاثیر گذار باشد.

این مقام مسئول تصریح کرد: شاید یک سرمایه گذار در نگاه اول یک گردشگر بوده که در سیستان و بلوچستان حضور یافته و بعد از آن در قالب سرمایه گذار ورود داشته است و امیدواریم اگر روزی گردشگران ورودی تمایل به سرمایه گذاری در استان را داشته باشند بتوانیم شرایط را برای آن ها فراهم کنیم.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۳۷۶


ارسال