سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ ,20 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۲
مدیرکل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان:
تولید از مسیر مانع زدایی و پشتیبانی می گذرد/ تلاش برای حضور صنایع دستی سیستان و بلوچستان در سطح فراملی
 
علیرضا جلالزایی گفت: بر اساس برنامه ریزی ها لازم است تولیدات صنایع دستی سیستان و بلوچستان در سطح ملی و فراملی دیده شود و با توجه به منویات مقام معظم رهبری و نام گذاری امسال از سوی ایشان تمام نگاهمان معطوف مانع زدایی و پشتیبانی است.
علیرضا جلالزایی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان در گفت و گو باخبرنگار عصرهامون بیان کرد: با توجه به نام گذاری امسال به نام تولید، مانع زدایی ها و پشتیبانی ها از سوی مقام معظم رهبری تمام تلاش ما این است که عرضه تولیدات صنایع دستی در مقیاس استانی، ملی و بین المللی انجام شود.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی ها لازم است تولیدات صنایع دستی سیستان و بلوچستان در سطح ملی و فراملی دیده شود و با توجه به منویات مقام معظم رهبری و نام گذاری امسال از سوی ایشان تمام نگاهمان معطوف مانع زدایی و پشتیبانی است.

این مقام مسئول بیان کرد: یعنی اگر موانع احتمالی بر سر راه صنعتگران وجود دارد که می تواند سبب تشویش افکار آن ها شود و جلوی کار آن ها را بگیرد و دغدغه داشته باشند باید برداشته شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: برخی از دغدغه های صنعتگران صنایع دستی در حوزه های نشان ملی و مرغوبیت، استاندارد، صادرات از سوی گمرک، بسته بندی، خروج از پایانه های مرزی و ... است که باید راه را برای آن ها هموارتر کرد.

جلالزایی تصریح کرد: هنگامی که موانع از سر راه صنعتگران، سرمایه گذاران فعال در عرصه گردشگری و میراث بانان و مرمت کاران برداشته شود، باید در پی آن پشتیبانی هایی هم صورت گیرد تا مسیر حرکت سرمایه گذاران، صنعتگران و فعالان عرصه هموار شود.

وی عنوان کرد: این پشتیبانی ها اگر از سوی دستگاه های متولی صورت نگیرد در آینده ممکن است دلزدگی ها و سرخوردگی هایی به همراه داشته باشد و بسیاری از افرادی که در این عرصه ها فعال هستند کنار بروند و صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان ضربه هایی بخورد که تا سال های سال قابل جبران نباشد.

این مقام مسئول گفت: اگر می خواهیم زیرساخت های گردشگری استان با حضور سرمایه گذاران و زیرساخت های صنایع دستی با حضور صنعتگران روستایی ما رونق یابد با توجه به منویات مقام معظم رهبری می توان این کارها را پیش برد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان افزود: امسال هم ثبت های جهانی، ملی و منطقه ای در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پیگیری می شود که آثار و تولیدات استان شاخص و توجه افراد به جغرافیای سیستان و بلوچستان معطوف شود.

انتهای پیام/
 
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۳۹۶


ارسال