سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ ,20 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۵
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد؛
مردم در صف های طولانی کرونا را از یاد بردند/ تناقض گویی ها، اساس بحران کرونا است
 
ملک فاضلی گفت: موج چهارم کرونا نشانه خطاهای مکرر در برنامه ریزی و نقص در عملکرد است و زیرا اگر به درستی عمل می شد نباید شاهد تکرار موج های دوم، سوم و چهارم کرونا در کشور می بودیم.
ملک فاضلی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: وقتی سیاست درستی در جهت رفع یک معضل به شکل دقیق، مستمر و پایدار تا حصول نتیجه داشته باشید قطعا نتیجه خواهید گرفت.

وی ادامه داد: اگر اعلام می شود که همه گیری و موج چهارم آغاز شده است نشان می دهد که در برنامه ریزی ها چهار بار دچار خطا شده ایم.

نماینده مردم سراوان، مهرستان و سیب و سوران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کاهش آمار مرگ و میر و مبتلایان به کرونا و بعد از آن فراموشی و برنامه نامناسب عام و دوباره افزایش آمار مبتلایان و مرگ و میر و تکرار این موضوع بارها رخ داده است.

فاضلی بیان کرد: ایجاد یک بار موج کرونا قابل پذیرش است، اما 2 و سه بار قابل پذیرش نبوده و تکرار آن در بار چهارم به هیچ عنوان مورد قبول نیست.

وی گفت: وقتی یک اپیدمی و نیز پاندمی که همه گیری جهانی است ایجاد می شود تنها بخش بهداشت نمی تواند همه کارها را سر وسامان دهد، بلکه باید همه بخش ها به کمک بهداشت بیایند.
 
مردم در صف های طولانی کرونا را از یاد بردند
 
عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی افزود: در تعطیلات نوروزی به حوزه انتخابیه امده بودند و در چهار شهرستان حوزه در میان مردم بودند، صف های طولانی مرغ و دیگر مایحتاج ضروری آن چنان بود که مردم بیماری را از خاطر می بردند.

فاضلی بیان کرد: با این صف ها چگونه می توان گفت بیماری کنترل می شود، در این شرایط وظیفه دولت چیست؟ وقتی تجمع در مراکز درمانی برای دریافت نوبت به حدی است که هیچ یک از پروتکل ها قابل اجرا نیست و نشان می دهد ما مسئولان عدم باور به آن چه را می گوییم در جامعه ایجاد می کنیم.

وی ادامه داد: اگر ما به درستی عمل می کردیم در اوایل سال گذشته که موج اول بیماری کرونا را به حداقل رساندیم دیگر نباید موج های بعدی تکرار می شد و تکرار آن نشان می دهد که کار مسئولان نقص داشته است.

نماینده مردم سراوان، مهرستان و سیب و سوران در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با تمام تلاشی که مدافعان سلامت انجام دادند و شهدای زیادی را در این عرصه تقدیم کردند و خیلی ها جان دادند تا جانی را نجات دهند ولی همکاری همه بخش های توسعه و ابعاد جامعه به ویژه کارگزاران به درستی نبود.

فاضلی تصریح کرد: در حوزه های انتخابیه ضعیف مانند سراوان حداقل ها موجود نیست هم از نظر درمان و هم از نظر بخش های مختلف توسعه، بنابراین انتظار نداشته باشیم مشکل حل شود، زیرا بیمار به دلیل اینکه امکانات در حوزه سراوان کم است به زاهدان می آید.

وی ادامه داد: همچنین بسیاری از مردم در خانه دچار عارضه هستند، بدون آنکه مسئولان از مشکلات آن ها آگاهی داشته باشند.
 
تناقض گویی ها، اساس بحران کروناست
 
عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی افزود: تناقض گویی های زیادی در میان مسئولان ستاد مقابله با بیماری کرونا وجود داشت، اساس بحران تناقض است، اولین شرط موفقیت، همکاری های درون بخشی هم در وزارت بهداشت با بخش های تابعه و هم میان وزارتخانه های مختلف با دیگر بخش های توسعه است.

فاضلی تصریح کرد: گاهی برخی از افراد به دلیل مسائل خاص مسائل عام را فدا می کنند، در نتیجه وزیر بهداشت خواهش و تقاضا می کند اما حرفش به جایی نمی رسد، بخش بهداشت تلاش خود را می کند، اما زمانی که دستگیری و کمکی به آن نشود راه به جایی نمی برد و شرایط به گونه ای می شود که اکنون است و بسیاری از شهرها و استان ها قرمز می شود.

وی عنوان کرد: خداوند متعال و دین مبین اسلام اولین شرط را برای جامعه سلامتی بیان می کند و معیار اساسی در جامعه اسلامی است ولی متاسفانه گاهی این اصل دیده نمی شود و چیزی را می بینیم که اکنون رخ داده است.

نماینده مردم سراوان، مهرستان و سیب و سوران در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ضعف در سیاست های دولت در نظام توزیع و ترجیح اولویت های خاص بر عام باعث شده است بسیاری از استان ها دچار رنگ بندی قرمز شوند و موج چهارم کرونا در کشور شکل گیرد.

فاضلی با اشاره به این مسائل خاص تصریح کرد: گروهی از جامعه که درگیر بخش هایی از توسعه هستند با نگاه یک بعدی، سلامت عمومی جامعه را در نظر نمی گیرند و شاید به اعتقاد خود در حال خدمت هستند، اما چون هماهنگی و آگاهی به صورت گسترده شکل نگرفته است این مشکلات پیش می آید، از جمله می توان به گردشگری و برگزاری مراسم جشن ها و عزاها اشاره کرد.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۴۵۸


ارسال