يکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ ,23 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
فاطمه کمیلی، جانشین بسیج جامعه پزشکی سیستان وبلوچستان گفت: بسیجیان جامعه پزشکی، این روز‌ها همگام با کادر بهداشت و درمان در حال تلاش برای مهار بیماری منحوس کرونا هستند.
فاطمه کمیلی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با اشاره به اینکه با اینکه تلاش‌ها در قالب طرح شهید حاج قاسم سلیمانی و رهنمون انجام می‌شود، بیان کرد: از ابتدای شیوع ویروس منحوس کرونا تاکنون سه گروه در قالب تیم‌های حمایتی، مراقبتی و نظارتی فعالانه در محلات به مردم مراجعه و کار بیماریابی و جداسازی بیماران را انجام می‌دهند.

وی افزود: با توجه به منویات مقام معظم رهبری در راستای محرومیت‌زدایی و ارائه خدمات به مردم مناطق محروم و کم برخوردار، بسیج جامعه پزشکی استان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی نسبت به ارائه خدمات در این مناطق اقدام کرده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: بیماریابی وغربالگری، ارائه آموزش های لازم در زمینه کرونا، تست فشار خون، تست کرونا و prc بخشی از اقدامات پزشکان جهادگر و بسیجی در این برهه از زمان است به نحوی که دستاورد آن با همکاری بسیج و وزارت بهداشت، کاهش آمار مبتلایان به کرونا بوده است.

وی ادامه داد: در راستای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی همکاری اعضای دفاتر بسیج جامعه پزشکی در شهرهای مختلف استان در طرح واکسیناسیون عمومی کرونا با اولویت افراد بالای ۸۰ سال و افراد واجد شرایط در مراکز ۱۶ ساعته یکی از خدمات بی منت این قشر از بسیج برای کاهش آلام مردم است.

جانشین بسیج جامعه پزشکی استان اذعان کرد: اعزام تیم های پایش به روستاهای محروم و دور افتاده و ویزیت بیماران به همراه تست فشارخون و قند خون از دیگر اقدامات انجام شده به شمار می رود، که در این زمینه تیم پایش کانون بسیج جامعه پزشکی زابل  با حضور در روستای "خَمَک، بخش شهرکی نارویی"، علاوه بر ارائه خدمات پزشکی، یکصد بسته بهداشتی رایگان نیز توزیع کرده است.

وی در ادامه به ‌پایش و غربالگری بیماران در شهرعلی اکبر و روستاهای حومه آن اشاره کرد و گفت: تب سنجی و توزیع ماسک و مواد ضد عفونی از دیگر اقداماتی بوده که توسط تیم های سلامت مرکز و مشارکت دفاترکانون بسیج جامعه پزشکی انجام شده است.

کمیلی خاطر نشان کرد: در راستای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی نیز ضدعفونی منزل بیمار کرونایی، آموزش استفاده از مواد ضدعفونی کننده، رعایت پروتکل های بهداشتی و همچنین انجام رپید تست از اطرافیان بیمار توسط تیم سلامت و دفتر بسیج جامعه پزشکی شهرستان هامون صورت گرفته است.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: جهادگران بسیجی در این برهه از زمان تا ریشه کنی ویروس منحوس کرونا دوشادوش کادر درمان در میدان مبارزه با ویروس ایستاده و فداکارانه در مسیر حفظ سلامت جامعه گام برمی دارند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۷۵۲


ارسال