سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ,30 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۷
عضو کمیسیون عمران مجلس:
انتخاب اصلح، تغییر مثبت در وضعیت مردم را در پی دارد/ تعهد و تخصص؛ ملاک گزینش افراد در انتخابات
 
محمد سرگزی گفت: می بینیم هر زمانی که افراد مصلح، توانمند و انقلابی توانستند در انتخابات رای داشته باشند نتیجه انتخابات سبب تغییر مثبت در وضعیت مردم شده است.
محمد سرگزی، نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: نظام ما، نظام دینی مبتنی بر اداره مردم بوده و در قانون اساسی و موازین دینی ما بسیار بر این امر تاکید شده است.

وی ادامه داد: قطعا حضور مردم در ابعاد بین المللی و تغییر نگاه دنیا و بهبود بسیاری از روابط تاثیرگذار است، می بینیم هر زمانی که افراد مصلح، توانمند و انقلابی توانستند در انتخابات رای داشته باشند نتیجه انتخابات سبب تغییر مثبت در وضعیت مردم شده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اگر افرادی که انتخاب می شود سالم و مصلح نباشند شرایط سخت می شود، زیرا تخصص و تعهد افرادی که انتخاب می شود در فضای انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا بسیار حائز اهمیت است.

سرگزی تصریح کرد: هر جا که از این شرایط عبور کردیم و به انتخاب اصلح توجه نشده است از توسعه در آن منطقه عقب ماندیم.

وی گفت: بنابراین بر ماست که با همه قوا در این انتخابات شرکت کنیم و امید مستکبران عالم را برای دستیابی به منابع ملی ما در ایران ناامید کنیم.

اتفاقات اخیر در شوراها، سبب عقب ماندگی در توسعه شهری

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اتفاقاتی که اخیرا در حوزه شوراها در نقاط مختلف کشور دیده می شود قطعا توسعه شهری را به عقب انداخته است، هر زمان و در هر منطقه ای که شوراها به خوبی عمل نکردند مردم آسیب دیدند.

سرگزی عنوان کرد: گاهی انتخاب یک فرد در شورا با نگاه های قومی، قبیله ای و مذهبی انجام می شود و از مردم می خواهم افرادی را که توانمند، دلسوز و به دنبال وضعیت مردم هستند را انتخاب کنند، بدون توجه به فامیل، طایفه، قوم و مذهب آن ها توانمندترین افراد را انتخاب کنند.

وی خاطرنشان کرد: اگر این اتفاق رخ ندهد شاید فردی در شورای شهر و روستا انتخاب شود، اما با گذشت زمان حضور وی برای مردم آسیب زا خواهد بود، زیرا نتوانستند فرد توانمندی را وارد شورا کنند تا بتواند در حوزه های شهری به موجب تخصص خود کار کند، بنابراین این آسیب به خودمان بر می گردد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: تاکید می کنم مردم افرادی را که دارای تعهد و تخصص لازم هستند را انتخاب کنند تا در حوزه های شهری و روستایی تحول اتفاق افتد.

انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۰۱۴


ارسال