سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ,30 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
حسینعلی شهریاری گفت: برخوردهای صورت گرفته در زمینه مقابله با شیوع بیماری کرونا بازدارنده و کافی نیست، علاوه بر اینکه به وزیر بهداشت درباره شرایط بحرانی کرونا در سیستان وبلوچستان نامه نوشتم، رونوشتی از آن را به وزیر کشور هم ارسال کردم.
حسینعلی شهریاری،  رئیس کمیسیون بهداشت و نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌ و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: شرایط کنونی کرونا در سیستان و بلوچستان ناشی از بی توجهی مردم است.

وی ادامه داد: در هر بار سفر به زاهدان متوجه شدم که مردم شیوه نامه های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، گویا اتفاقی نیفتاده و کرونا در کشور وجود ندارد.
 
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: تالارهای برگزاری مراسم و رستوران ها باز است و مراسم عروسی، عزاداری کاملا برگزار می شود و گویا شرایط طبیعی است.
 
شهریاری عنوان کرد: وقتی کسی شیوه نامه های بهداشتی را رعایت نمی کند شرایط کنونی رقم می خورد، در دیگر نقاط کشور هم پیک کرونا دیده شد و اینجا هم مردم رعایت نمی کردند.
 
وی گفت: علاوه بر اینکه به وزیر بهداشت درباره شرایط بحرانی کرونا در سیستان وبلوچستان نامه نوشتم، رونوشتی از آن را به وزیر کشور هم ارسال کردم زیرا وی نیز در این  زمینه مسئولیت دارد.

نگران افزایش بیماران مبتلا و مرگ و میرها هستیم
 
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی افزود: پیگیری های لازم در حال انجام است، اما مردم باید به طور جدی شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کنند، اگر رعایت نشود نگرانیم‌ که هم تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان زیاد شود و هم مرگ و میرهای افزایش داشته باشد.
 
شهریاری اظهار کرد: برخوردهای صورت گرفته در زمینه مقابله با شیوع بیماری کرونا بازدارنده و کافی نبود که اگر بود این اتفاقات در استان رخ نمی‌داد.
 
وی ادامه داد: اختیارات مربوط به ستاد مقابله با بیماری کروناست که رئیس آن استاندار سیستان و بلوچستان است و از اعضای اصلی آن هم دادستان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی است و هر تصمیمی در این ستاد گرفته شود قابلیت اجرا دارد.
 
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: اما وقتی مماشات می شود و برخوردی صورت نمی گیرد، عادی انگاری می شود و نتیجه همین بحران کنونی است.
 
شهریاری عنوان کرد: این ستاد اختیارات کامل دارد و می تواند تصمیمات لازم را برای استان بگیرد.
 
شایان ذکر است؛ رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در نامه ای به وزیر بهداشت یادآور شد موج جدید بیماری کرونا در استان‌های جنوبی و شرق کشور باعث افزایش تعداد بیماران و مرگ و میر شده و متاسفانه استاندار سیستان و بلوچستان علیرغم توصیه‌های متخصصان و دلسوزان، حاضر به ایجاد محدودیت‌های لازم برای کنترل بیماری منحوس کرونا نیست.

در ادامه این نامه آمده است؛ خواهشمند است دستور فرمائید هرچه سریع تر از سوی مقامات ذیربط دستورات لازم به جناب استاندار داده شود، بدیهی است در صورت ادامه روند موجود در روزهای آینده با افزایش مبتلایان و مرگ و میر بیشتر هموطنان مواجه خواهیم شد که مسئولیت آن به عهده مسئولان ذیربط به ویژه استاندار سیستان و بلوچستان خواهد بود.

انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۲۱۴


ارسال