پنجشنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰ ,27 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
علیرضا کیخایی، بازرس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان کشور گفت: در حالی دانشجویان دکتری خواستار برگزاری غیرحضوری امتحان جامع شدند که وضعیت کرونا در سیستان وبلوچستان فوق بحرانی است.
علیرضا کیخایی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: وضعیت کرونا در سیستان وبلوچستان از سیاه عبور کرده و طبق معمول مسئولین اصلا به فکر شرایط موجود نیستند.

وی افزود: دانشجویان مقطع دکتری در دانشگاه آزاد، شکایتی را به سازمان بازرسی ارسال کردندکه بر مبنای آن قرار است آزمون جامع دکتری به صورت شفاهی و کتبی اواخر تیرماه جاری به صورت حضوری برگزار شود.

این مقام مسئول ادامه داد: در این راستا با استانداری و فرمانداری رایزنی صورت گرفته تا درصورت امکان برگزاری این آزمون لغو شود، اما متاسفانه طبق روال مسئولین در خواب زمستانی به سر برده و همکاری در این خصوص ندارند.

وی اذعان کرد: استاندار استان و فرماندار زاهدان توپ را در زمین دانشگاه آزاد انداخته که تصمیم نهایی با این دانشگاه است، چرا که به عقیده این مسئولان بستر برای برگزاری آزمون فراهم است.

بازرس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان کشور اظهار کرد: در این وضعیت فوق بحرانی کرونا، برگزاری امتحان جامع دکتری به صلاح نیست و سلامت دانشجویان در خطر است.

وی تصریح کرد: اگر اتفاقی برای سلامت دانشجویان رخ دهد مسئول مستقیم این فاجعه شخص رئیس دانشگاه، و بعد از آن استاندار و فرماندار است؛ چرا که بارها بر عدم برگزاری این آزمون به صورت حضوری تاکید کرده ایم.

گفتنی است در خرداد ماه نیز حسب رایزنی های صورت گرفته زمان برگزاری این آزمون به تعویق و در تیرماه افتاد، اما اکنون که وضعیت به مراتب بدتر شده قرار است به صورت حضوری برگزار شود و این به صلاح دانشجویان نیست.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۳۲۰


ارسال