پنجشنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰ ,27 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۴
در پی وضعیت فوق بحرانی کرونا در جنوب شرق مطرح شد؛
رعایت پروتکل های بهداشتی، موثرترین راه مهار کرونا/ سیستان وبلوچستان از کمبودهای بهداشتی و درمانی رنج می برد
 
حاج بارانی درازهی، یکی از سران طوایف سیستان وبلوچستان گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی همچنان موثرترین راه مهار و عدم ابتلا به گونه جهش یافته کرونا است.
حاج بارانی درازهی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: مردم باید پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را به طور جد رعایت کنند، چرا که کرونا با هیچ کس شوخی ندارد و همواره شاهد ابتلا شدن هم نوعان به این بیماری و داغدار شدن برخی از خانواده ها هستیم.

وی افزود: دورهمی ها، مراسمات عروسی و عزا و حضور در تجمعات باعث انتقال سریع ویروس کرونا شده، از آنجایی که وضعیت کنونی در استان فوق بحرانی است تداوم برگزاری مراسمات و حضور در آنها می تواند نه تنها یک خانواده که جمع گسترده ای را درگیر کند.

این بزرگ طایفه ادامه داد: سیستان وبلوچستان از کمبودهای بهداشتی و درمانی شدیدا رنج می برد، از سوی دیگر بی توجهی مسئولان و متولیان امر کاملا مشهود است و با این وضعیت که به رنگ بندی سیاه رسیده ایم و کرونا بیداد می کند اگر جلو پیشروی این بیماری کنترل نشود قطعا فاجعه به بار می آید.

درازهی اظهار کرد: تقاضای ما از مسئولین این است که به داد مردم برسند، امکانات و تجهیزات پزشکی را فراهم کرده تا خدمات بهتری به مردم در سیستان وبلوچستان ارائه شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۳۸۵


ارسال