جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ ,24 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۵
مدیرکل مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛
استقبال مردم از واکسن کووبرکت به تبعیت از مقام معظم رهبری/ امکان کاهش سن برای گروه های هدف واکسیناسیون در هفته آینده وجود دارد
 
علیرضا شهرکی گفت: در سیستان و بلوچستان علاقه مندی و استقبال مردم از واکسن ایرانی کووبرکت به تبعیت از مقام معظم رهبری بیشتر بوده است و با کاهش سن گروه های هدف، افراد بیشتری برای واکسیناسیون مراجعه می کنند.
علیرضا شهرکی، مدیرکل دفتر ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: در زمینه واکسیناسیون گروه های سنی، سیستان و بلوچستان از میانگین کشوری جلوتر است، زیرا در حال حاضر واکسیناسیون گروه های سنی ۴۵ سال به بالا در استان در حال انجام است.

وی افزود: در صورتی که روند واکسیناسیون در استان به خوبی انجام شود، امکان کاهش سن برای گروه های هدف واکسیناسیون در هفته آینده وجود دارد و امکان دارد زودتر از دیگر نقاط کشور در این زمینه اقدام کنیم.

این مقام مسئول تصریح کرد: با توجه به کاهش سن افراد هدف واکسیناسیون بیماری کرونا در استان میزان استقبال از واکسیناسیون هم افزایش یافته است.

مدیرکل دفتر ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان بیان کرد: میزان استقبال گروه های سنی ۸۰ و ۷۰ سال به بالا در استان کم بود و افراد کمی برای دریافت واکسن مراجعه می کردند، اما با کاهش سن گروه های هدف، افراد بیشتری برای واکسیناسیون مراجعه می کنند.

شهرکی عنوان کرد: در سیستان و بلوچستان علاقه مندی و استقبال مردم از واکسن ایرانی کووبرکت به تبعیت از مقام معظم رهبری بیشتر بوده است.

وی گفت: هر چقدر که پیشرفت واکسیناسیون بر اساس شاخص های وزارت بهداشت در استان بیشتر باشد، می توان زودتر گروه های هدف با میانگین سنی کمتر را واکسینه کرد.

این مقام مسئول اظهار کرد: بر اساس اطلاعات بنده، اگر در هر گروه هدف بیش از ۵۰ تا ۶۰ درصد افراد واکسینه شوند اجازه آغاز واکسیناسیون گروه بعدی داده می شود.

مدیرکل دفتر ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: هر چه سریعتر واکسیناسیون گروه های مختلف در استان به میزان پروتکل های وزارت بهداشت انجام شود گروه های سنی پایین تر زودتر واکسینه می شوند و مردم استان سریعتر واکسن کرونا را دریافت خواهند کرد.

شهرکی گفت: واکسن در استان به اندازه گروه های هدف تامین شده است و کمبودی در این زمینه وجود ندارد، روزانه امکان تزریق ۲ هزار و ۵۰۰ دوز واکسن در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان وجود دارد که پیش از این، این رقم ۳۰۰ تا ۴۰۰ عدد بود.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۰۰۰۴


ارسال