سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ,19 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۰
​مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان خبر داد؛
تامین بیش از ۱۷ هزار واحد خونی از استان های دیگر/ خون های اهدایی در سیستان و بلوچستان فقط ۶۰ درصد نیاز را پوشش می دهد
 
سهیلا خسروی گفت: از ابتدای امسال ۱۷ هزار و هشتصد و پنجاه و هشت واحد وارد استان شده است و کمبود خون و واحدهای خونی مورد نیاز استان از پایگاه های معین کشور و بیشتر از سمنان، بجنورد، بیرجند دریافت می شود.
سهیلا خسروی، مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: ابتدای امسال تا پایان تیرماه، ۱۷ هزار و هشتصد و سی و هشت واحد خون در سیستان و بلوچستان به نیازمندان و بیماران اهدا شده است که از این تعداد هزار و سیصد و بیست واحد مربوط به بانوان و ۱۶ هزار و پانصد و هجده واحد مربوط به آقایان بوده است.

وی ادامه داد: در این مدت ۲۲ هزار و صد و چهل و سه نفر برای اهدای خون به مراکز انتقال خون استان مراجعه کردند که از این تعداد ۲ هزار و سه نفر زن و ۲۰ هزار و صد و چهل نفر مرد بودند.

این مقام مسئول تصریح کرد: این میزان خون اهدایی حدود ۶۰ درصد نیاز استان را تحت پوشش قرار می دهد و باقی نیاز از طریق استان های دیگر تامین می شود.

مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان گفت: متوسط مصرف ماهانه خون و فرآورده های خونی در استان ۱۲ هزار و دویست و بیست و شش واحد است.

خسروی عنوان کرد: میزان مصرف خون و فرآورده های خونی از ابتدای سال در سیستان و بلوچستان ۴۸ هزار و نهصد و پنج مورد بوده که از این تعداد ۳۶ هزار و سیصد و نود و چهار واحد گلبول قرمز، پنج هزار و چهارصد و سی و پنج واحد پلاکت و هفت هزار و هفتاد و شش واحد فرآورده های پلاسمایی بوده است.

وی تصریح کرد: کمبود خون و واحدهای خونی مورد نیاز استان از پایگاه های معین کشور و بیشتر از سمنان، بجنورد، بیرجند دریافت می شود و از ابتدای امسال ۱۷ هزار و هشتصد و پنجاه و هشت واحد وارد استان شده است.

این مقام مسئول اظهار کرد: تعداد بیماران تالاسمی استان بالغ بر سه هزار و دویست و پنجاه و سه نفر است که ۶۸ درصد از کل اهدا برای این بیماران مصرف و از ابتدای امسال ۲۷ هزار و صد و شصت و هشت واحد را شامل می شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۰۲۸۳


ارسال