شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰ ,22 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
علیرضا پرنده مطلق گفت: ۲ نیروگاه خصوصی با سرمایه گذاری ۲۷۰ میلیارد تومان در خاش و زاهدان احداث می شود.
علیرضا پرنده مطلق، مدیرعامل برق منطقه ای سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: سیستان و بلوچستان پهناور بوده که برق استان ما ۲.۷ برق کشور است در حالیکه خطوط انتقال استان ۱۰ درصد خطوط کشور است.

وی ادامه داد: هر دکلی که در بیابان دیده می شود ۳۰۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان هزینه دارد، ۰.۵۸ درصد شبکه فوق توزیع یعنی خطوط ۶۳ کیلوولت را در استان داریم.

پرنده مطلق تصریح کرد: در سال قبل هزار و ۴۱۱ میلیارد تومان در استان در بخش انتقال و‌ فوق توزیع هزینه کردیم که استارت آن از گذشته خورده بود.

وی ادامه داد: در سال ۹۹ در منطقه ایرانشهر فاز اول یک نیروگاه گازسوز بخش خصوصی در مدار قرار گرفت و قرار است توسعه یابد، علاوه بر آن در زاهدان و خاش هم نیروگاه سرمایه گذاری خصوصی احداث می شود و رقم سرمایه گذاری آن ۲۷۰ میلیارد تومان است.

این مقام مسئول تصریح کرد: در منطقه سراوان مشکل سوخت داریم و نمی توان نیروگاه های با ظرفیت بالا در این منطقه نصب کرد، در سال ۹۸ اولین واحد ۲۵ مگاواتی را در سراوان را در مدت سه ماه با توجه به مشکلات منطقه سراوان نصب کردیم.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای سیستان و بلوچستان اضافه کرد: سال ۹۹ فاز دوم آن که چهار ماه طول کشید و باعث شد در سراوان ۳۵ تا ۴۰‌مگاوات تولید داشته باشیم و نوسان در سراوان مدیریت شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: قبل از آن خط ادیمی به سفیدآبه و پست ادیمی در سال ۹۷ و پست سفیدآبه در سال ۹۵ آماده شد، این موارد پشت سر هم قرار داشت و نشان می دهد فعالیت های شبکه برق متوقف نبوده است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای سیستان و بلوچستان بیان کرد: هر سال مجبوریم یا افزایش مصرف تعداد پست ها را زیاد کنیم، تعداد فیدر خروجی بیشتر بگیریم یا ظرفیت ترانس ها را افزایش دهیم و این کار هر سال انجام می شود.

انتهای پیام/
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۰۶۹۶


ارسال