دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ ,25 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۰۴
رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛
تاکید مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان بر انتخاب استاندار بومی/ این خطه از نیروهای توانمندی برخوردار است
 
محمد سرگزی گفت: با وجود اصرار وزارت کشور بر معرفی نیروی غیر بومی به عنوان استاندار سیستان و بلوچستان، اراده مجمع نمایندگان به بهره مندی از نیروی توانمند بومی است، البته هنوز مصداقی در این رابطه در جلسه با وزیر کشور اعلام نشده است.
محمد سرگزی، رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان در خصوص آخرین خبرها برای انتخاب استاندار این استان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: خبری دریافت کردیم مبنی بر این که مدرس خیابانی به عنوان نظر قطعی دولت برای تصدی پست استاندار سیستان و بلوچستان به هیئت دولت معرفی می شود، قرار بود چهارشنبه این اتفاق بیفتد.

وی ادامه داد: نمایندگان با این رویکرد که صرف نظر از توانمندی های مدرس خیابانی از ظرفیت های خوبی در سیستان و بلوچستان برخورداریم و می توانیم از نیروهای بومی توانمند استان به عنوان استاندار بهره مند شویم. این موضوع به وزارت کشور منتقل و مقرر شد که جلسه ای را با مجمع نمایندگان برگزار کنند، نقطه نظرات شنیده شود و بعد تصمیم گیری کنند.

نماینده مردم سیستان در مجلس اضافه کرد: چهارشنبه شب جلسه ای با وزیر کشور برگزار و مبانی که بکارگیری استاندار بومی برای سیستان و بلوچستان ضرورت دارد، مطرح شد، اما مصادیقی اعلام نشد، اعلام کردیم که این خطه از نیروهای توانمندی برخوردار است که در جایگاه های معاون وزیر هستند و در مجموعه وزارت کشور کار کردند.

سرگزی با اشاره به شایعه ای که در خصوص انتخاب وی به عنوان استاندار سیستان و بلوچستان مطرح است، گفت: علی الرغم لطفی که دوستان دارند، هیچ مصداقی در نشست چهارشنبه شب با وزیر کشور و تاکنون به صورت رسمی اعلام نشد، ترجیح می دهم، در جایگاه نماینده مجلس باشم تا بتوانم برای مردم کاری انجام دهم.

وی با تاکید بر این که اصرار آن ها همچنان بر معرفی مدرس خیابانی است و روی این موضوع محکم ایستاده اند، اظهار کرد: باید ابتدا آن ها را در خصوص ضرورت بکارگیری نیروی بومی در سمت استاندار توجیه کنیم، بعد وارد مصادیق شویم.

رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان تاکید کرد: به دنبال این هستیم که بپذیرند در این شرایط استفاده از استاندار بومی برای سیستان و بلوچستان یک ضرورت است. چراکه نیروهای توانمندی داریم، در لیستی که تهیه کردیم بیش از ۱۰ نیروی استان از تشیع و تسنن این ظرفیت را دارند که بتوان به عنوان استاندار از آن ها استفاده کرد.

وی درباره دلایل ضرورت انتخاب استاندار بومی برای سیستان و بلوچستان بیان کرد: مبانی برای انتخاب نیروی بومی این است کسی که می خواهد به عنوان استاندار سیستان و بلوچستان انتخاب شود، هم توانمند و هم نسبت به عقب ماندگی های تاریخی در حوزه زیرساخت ها، اقتصادی، توسعه ای، معادن، اقتصاد دریا، حمل و نقل و ... به خوبی واقف باشد و ملاحظات اجتماعی و فرهنگی استان را به طور کامل بداند.

سرگزی تاکید کرد: نیروهایی درون استان داریم که به این موارد به خوبی تسلط دارند و ورودشان به استان به عنوان استاندار می تواند زمینه رشد خیلی خوبی را ایجاد کند. موضوع بعدی ارتباط بسیار خوب با دولت است که از چنین نیروهایی برخورداریم که می توانند مطالبه گری انجام دهند و پیگیر خواسته های مردم باشند، از سویی مجمع نمایندگان با تمام قوا از این فرد حمایت می کند تا با یک کار ترکیبی به سمت کاهش مشکلات پیش برویم.

وی افزود: یکی از مواردی که این تعامل را نشان می دهد، بودجه است، بودجه سیستان و بلوچستان با همکاری بین نمایندگان استان به بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است، در صورتی که بودجه این خطه قریب به سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در لایحه بود. این افزایش چهار برابری نتیجه تعامل بین نماینگان استان است که با معرفی استاندار بومی با تعامل، می توان خیلی از مشکلات را با سرعت بیشتری در استان حل کنیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۶۱۳


ارسال